Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 20 lutego 2020

Debata wyborcza

Na stronie uczelni Uczelniana Komisja Wyborcza zamieściła wczoraj komunikat o debacie kandydatów na stanowisko rektora SUM 9 marca. To dobra wiadomość, debata jest bardzo ważna. Wyznaczono termin nadsyłania pytań do obu kandydatów informując także, że będzie także możliwość zadawania pytań w czasie trwania debaty o ile będzie wystarczy czasu.
Wyrażam pogląd, że pytania z sali są najważniejszą częścią debaty. Bez nich debata straci autentyczność, niezbędna jest wymiana poglądów na "żywo". Mam nadzieję, że każdy z obecnych będzie miał szansę na zadanie pytania i uzyskanie wyczerpującej odpowiedzi od obu kandydatów.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czekamy też na przejrzystą informację o kryteriach awansu - bo jak na razie to tylko praca na Wydziale Nauk o Zdrowiu pozwala, że byle by mieć habilitację nie ważne kiedy i z jakim dorobkiem to już się jest profesorem SUM, natomiast pracownicy Wydziałów Nauk Medycznych, dłużej po habilitacji i z większym dorobkiem są DYSKRYMINOWANI!

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze,

Debata debatą ale to jak można się tylko domyślać będą tylko słowa puste i wyborcze...

Mam inne pytanie

Dlaczego elektorzy mogą głosować tylko w Katowicach w lokalu wyborczym ? dlaczego nie drogą internetową albo w obwodowych (wydziałowych) komisjach wyborczych ? Czy Uczelnia obawia się mataczenia ? a może cyber-ataku ?

Część środowiska ma już dość ciągłych wycieczek do Katowic (pro bono) z dużym wyprzedzeniem czasowym bo i poszukiwanie miejsc parkingowych to jak walka o ogień. Jeśli tych wycieczek jest więcej (a jest coraz więcej vide de-forma 2.0) to już mamy do czynienia nie tylko ze stratą czasu ale i pieniędzy na dojazdy.

Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie te pseudo-komisje zabierają czas i odrywają od nauki i dydaktyki . Właśnie dlatego tak ważna była de-centarlizacja administracji Państwowej ale także i Uczelnianej. Obecnie dzięki tej deformie - znów Uniwersytet się scentralizował i w zasadzie Rektorat nabrał większego znaczenia , pytanie tylko czy słusznie ?Anonimowy pisze...

Czy może Pan Profesor umieścić informację nt. dzisiejszej Rady dydaktycznej WNM w Zabrzu ?
Było dobre wyborcze wystąpienie Prof. Szczepańskiego bez zbędnego obiecywania, skromna ale i znająca potrzeby i bolączki naszego Uniwersytetu osoba. A jak z frekwencją ? jakie mają Państwo opinie nt.t.