25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

niedziela, 24 marca 2013

O Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Uniwersytet zwalnia profesorów

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jest to przykry , ale prawdziwy artykuł. Jeżeli senat naszej uczelni nie zmniejszy limitu godzin dydaktycznych na przyszły rok akademicki to podobna sytuacja może zaistnieć w naszej uczelni. Z jednej strony liczba profesorów , dr hab będzie zmniejszona poprzez przejście na emeryturę z drugiej strony wielkimi krokami zbliża się niż demograficzny, który odbija się na ilości przyszłych studentów co pociąga za sobą zmniejszenie godzin dydaktycznych. Sytuację pogarsza wprowadzana na kierunkach lekarsko -dentystycznych reforma nauczania a na pozostałych kierunkach modyfikacja programu nauczania. Obserwujemy okrojenie godzin dydaktycznych, zwiększanie liczebności grup studenckich ( zamiana ćwiczeń na pseudoseminaria ) likwidacji pewnych grup przedmiotowych a tym samym naukowych zespołów.Mobilność studiowania powoduje ,że studenci po rozeznaniu warunków studiowania zaczynaj się przenosić na inne uczelnie a tym samym tracone są na wyższych latach grupy studenckie.