Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

niedziela, 24 marca 2013

O Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Uniwersytet zwalnia profesorów

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jest to przykry , ale prawdziwy artykuł. Jeżeli senat naszej uczelni nie zmniejszy limitu godzin dydaktycznych na przyszły rok akademicki to podobna sytuacja może zaistnieć w naszej uczelni. Z jednej strony liczba profesorów , dr hab będzie zmniejszona poprzez przejście na emeryturę z drugiej strony wielkimi krokami zbliża się niż demograficzny, który odbija się na ilości przyszłych studentów co pociąga za sobą zmniejszenie godzin dydaktycznych. Sytuację pogarsza wprowadzana na kierunkach lekarsko -dentystycznych reforma nauczania a na pozostałych kierunkach modyfikacja programu nauczania. Obserwujemy okrojenie godzin dydaktycznych, zwiększanie liczebności grup studenckich ( zamiana ćwiczeń na pseudoseminaria ) likwidacji pewnych grup przedmiotowych a tym samym naukowych zespołów.Mobilność studiowania powoduje ,że studenci po rozeznaniu warunków studiowania zaczynaj się przenosić na inne uczelnie a tym samym tracone są na wyższych latach grupy studenckie.