Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Dyskusja akademicka - Studenci

Tak się złożyło, że na końcu cyklu ”Dyskusja Akademicka” znalazły się sprawy studenckie. Nie oznacza to, iż uważam zagadnienia dotyczące dydaktyki za mniej istotne niż np. problemy pracowników. Zawsze uważałem, że nauka i dydaktyka to są dwa podstawowe obszary decydujące o obliczu i poziomie każdej uczelni. Bez studentów żadna uczelnia po prostu nie może istnieć. Niebawem odbędę spotkania ze studentami-elektorami by usłyszeć od nich samych jakie mają problemy i co wymaga zmian. Pamiętam świetnie spotkania z 2008 roku ze studentami; dyskusje były bardzo merytoryczne, ujęła mnie otwartość i dociekliwość moich rozmówców. Z pewnością podobnie będzie także za parę dni na spotkaniach ze studentami, czekam na nie z przyjemnością.

11.03.2011: jakość nauczania
08.08.2010: List od studenta
22.04.2010: Ocena procesu dydaktycznego przez Studentów
13.07.2009: Sprawy studenckie

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Studenci to bardzo ważna grupa wyborcza. I nie jest to frazes. A dlaczego? Ponieważ są to ludzie młodzi, nie skażeni obecną rzeczywistością, zdolni do kierowania się zdrowymi emocjami. Studenci doskonale rozumieją wydarzenia rodem z księżyca i potrafią im się przeciwstawić. Wierzę, że zrobią to i tym razem. Oddzielą ziarno od plew. Ludzie tacy jak Sieroń nie mają u nich szans. Ręczę, że się na to nie nabiorą. Głowa do góry panie Prof. Pluskiewicz !