25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

poniedziałek, 4 października 2010

Inauguracja w AM we Wrocławiu

Protest przeciw rektorowi na inauguracji roku na AM

O inauguracji w naszej uczelni jutro.

6 komentarze:

Anonimowy pisze...

Chyba pora brac przykład z wrocławskiej akademii, życzyłabym sobie by takich odważnych osób było jak najwięcej na naszym podwórku. Chyba, że szanowne grono profesorów uważa że źle jest tylko we Wrosławiu, a u nas to ok.

Anonimowy pisze...

Ktoś na tym forum kilka miesięcy podawał spodziewany dalszy scenariusz. CK zawiesiła prawa wydziału lekarskiego do nadawania habilitacji i profesury.Teraz członkowie wysokiej rady powinni odwolac dziekana albo cale kolegium dziekanskie za spowodowanie takiej deprecjacji wydzialu. Chetni do habilitowania i bycia profesorami beda szukac miejsca w Polsce, zeby awansowac.
A kto ma odwolac Rektora ? Minister, senat czy kolegium elektorów???

Anonimowy pisze...

czekamy na akt odwagi rektora...
Lepiej samemu ustapic niż byc odwolanym!

Anonimowy pisze...

niestety tylko jedna osoba odważyła się powiedzieć gorzkie słowa prawdy - dla dr hab. Heimratha z Wrocławskiej AM
polecam link:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8462321,Rektor_nas_kompromituje__Protest_podczas_inauguracji.html
Qui tacet consentit
I chyba tylko wyjechać z tego kraju

Anonimowy pisze...

Miejmy nadzieje ze akt odwagi dr hab. Heimrata osmieli pozostalych normalnie myslących i chcących życ i pracowac w normalnych warunkach a nie wsrod kliki dawnych towarzyszy patyjnych i ubeków...rozdzielających swoim po uważaniu stołki, przywileje i dotacje

Anonimowy pisze...

Zachęcam do wejścia na stronę WWW.am.wroc.pl

Propaganda sukcesu w najlepsze jak za późnego Gierka. Na zdjęciach z inauguracji jak by nic się nie stało, rektor uśmiecha się od ucha do ucha, prorektor z prawomocnym wyrokiem sądowym (więzienie w zawieszeniu) wypina dumnie pierś po medal, a drugi prorektor z zarzutami prokuratora na karku wręcza indeksy. Ale wstyd! A w następnej wiadomości stwierdzenie rzecznika AM, że przecież oficjalnie nie wiadomoo zawieszeniu uprawnień wydziału lekarskiego. Chyba faxy w rektoracie i dziekanacie wyłączyli żeby nie odebrać. Czekamy na c.d. czyli zmiany kadrowe.