Czytelniku, bądź współautorem bloga!


Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.

wtorek, 4 maja 2010

Lekarski Egzamin Państwowy, wyniki z lutego 2010

Poniżej przedstawiam wyniki ostatniej sesji egzaminacyjnej.

Wyniki naszych absolwentów, lekarzy stażystów są niezłe (4-ta lokata z niewielką stratą do najlepszych), gorzej plasują się lekarze posiadających prawo wykonywania zawodu (7. miejsce, z większym dystansem do liderów).

Znacznie gorzej, wręcz fatalnie wyglądają wyniki dentystów; obie grupy zamykają listy rankingowe tracąc do najlepszych odpowiednio 10,6 i 15,6 punktów. Regres kształcenia tej grupy studentów trwa; należy podjąć szybkie i skuteczne działania naprawcze. Zamieszanie wokół wyboru kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej to smutny przykład, że niezgoda rujnuje. Tracimy czas na jałowe spory.

Wyniki lekarzy stażystów według ukończonej uczelni.

UczelniaminimummaksimumśredniaSDzdawałozdało
Uniwersytet Medyczny w Lublinie100175148,013,4217212
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie96175146,615,3129125
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie80175146,516,0273264
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach97174146,214,3288281
Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie82180145,615,9338322
Akademia Medyczna we Wrocławiu95175144,714,7251250
Gdański Uniwersytet Medyczny97178144,515,1225219
UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy72174143,017,0142138
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu63175142,019,0249235
Uniwersytet Medyczny w Łodzi84170141,315,1269257
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku77169133,718,8143124

Wyniki lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu

UczelniaminimummaksimumśredniaSDzdawałoZdało
Gdański Uniwersytet Medyczny102170140,513,67471
Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie82165138,315,99890
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie88173137,316,18276
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu101176136,616,76562
UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy108164136,617,12523
Akademia Medyczna we Wrocławiu90170136,320,65345
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach83163133,416,710292
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku103171132,314,95248
Uniwersytet Medyczny w Łodzi70161130,619,76150
Uniwersytet Medyczny w Lublinie83166129,521,05845
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie61154125,222,31915

Wyniki lekarzy dentystów stażystów według ukończonej uczelni.

UczelniaMinimummaksimummedianaśredniaSDzdawałoZdało
Akademia Medyczna we Wrocławiu119175150148,612,79393
Gdański Uniwersytet Medyczny113183148146,113,67171
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie111171148145,712,66362
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu100171148,5145,015,19287
Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie100175144143,912,78684
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie82171143,5142,613,68886
Uniwersytet Medyczny w Lublinie73170146140,918,78478
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku112161142140,713,25656
Uniwersytet Medyczny w Łodzi96163140138,412,8103100
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach90169140138,016,68074

Wyniki lekarzy dentystów posiadających prawo wykonywania zawodu

uczelniaminimummaksimumśredniasdzdawałozdałoNie_zdałoZgłoszonych
Akademia Medyczna we Wrocławiu114168144,913,82525038
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie117164141,313,32929060
Gdański Uniwersytet Medyczny123163145,713,61515023
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie109169143,615,41413122
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach100164130,114,93026455
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku50169131,024,52421346
Uniwersytet Medyczny w Lublinie94177134,717,23532351
Uniwersytet Medyczny w Łodzi112164137,113,63636051
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu104167133,817,12321230
Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie99170145,013,63736158

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy znane są może wyniki LEPu w rozbiciu na Wydziały tj. Zabrzański i Katowicki?