25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

środa, 23 grudnia 2009

W chwili tej,
gdy gasną spory, gdy wybaczenie goi rany,
życzę wszystkim Czytelnikom blogu
po pierwsze - zdrowia i siły,
po wtóre - otwartego serca i bystrych oczu,
i po trzecie - wiary, że czas potrafi nie tylko leczyć ale i zmieniać na lepsze.
W Nowym 2010 Roku.

6 komentarze:

Portier pisze...

Uśmiechniętych Świąt pełnych wymarzonych prezentów i dobrych ludzi, pachnącej choinki i wyłącznie udanych planów w 2010 roku życzy Panu Profesorowi i wszystkim pracownikom SUM... wyżej ;) podpisany P.

Anonimowy pisze...

Duzo zdrowia , szczescia i wytrwałałosci - stały czytelnik Bloga

Anonimowy pisze...

Wesołych Świąt Panie Profesorze, wytrwałości, wiary i siły w trudach życia codziennego i akademickiego !!!!
Pracownik Okulistyki na Ceglanej

student_wlkatowice pisze...

Wesołych Świąt dla Pana, Panie Profesorze, Pańskiej rodziny oraz dla wszystkich czytelników bloga!

Anonimowy pisze...

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku dla Pana Profesora, jego najbliższych i wszystkich czytelników bloga.

Anonimowy pisze...

Dzięki za życzenia
A to ode mnie dla autora
i czytelników
Nadziei - by nie opuszczała
Radości- by rozweselała,
Miłości - by obrodziła,
Dobroci by zawsze była.

Życzy okazji Świąt Bożego Narodzenia Czarek z rodziną