wtorek, 5 października 2021

Akademicki falstart

Rok akademicki w naszej uczelni rozpoczął się od falstartu. W bieżącym roku akademickim układ kalendarza jest wyjątkowo przyjazny gdyż 1 dzień października wypadł w piątek. Idealny dzień na inaugurację roku akademickiego tak by zacząć normalny cykl zajęć akademickich od poniedziałku. Niestety, dopiero 30.09 rozporządzeniem Rektora SUM Profesora T. Szczepańskiego ustanowiono dzień rektorski 6-tego października. Na ten dzień, podobnie jak na cały semestr zaplanowano zajęcia dydaktyczne. Co zrobić z zajęciami z tego dnia? ich przeniesienie na inny dzień wobec bardzo dużej liczby innych zajęć jest niezwykle trudne, czasem wręcz niemożliwe. Szkoda, że już na początku nowego roku akademickiego (miejmy nadzieję, normalnego roku po trudnym covidowym czasie) doszło do takich trudności.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Oglądałam wczoraj Inaugurację w internecie.
Zarówno studenci, którzy byli wybrani do immatrykulacji - część z nich, jak i doktoranci, wybrani do ślubowania, wykazali totalny brak wyczucia i kindersztuby. Pamiętam jak sama odbierałam indeks podczas immatrykulacji to byłam poinformowana przez osobę z Rektoratu jak się ubrać - kostium/garnitur czarny lub ciemnogranatowy.
A to co Panie Studentki (za wyjątkiem jednej) i Panie Doktorantki zaprezentowały teraz to woła o pomstę do nieba.
Zacznijmy wreszcie resocjalizować studentów, bo na wychowanie już za późno.

Anonimowy pisze...

Tak sie dzieje, bo ci wszyscy doradcy i pracownicy Działu Studiów i Studentów tak się nauczyli robić tylko to co kazała Kuraszewska, że sami nie wiedzą i nie zrobią nic. Będzie to tylko szkodzić uczelni. Kreatywnych i samodzielnych pracowników administracyjnych już dawno się pozbyli, pozostały zastraszone przez Kuraszewską niedobitki, których działania nigdy nie były profesjonalne. A prorektor ds studenckich o czym myślał? I co go obchodzą zajęcia i dobro studentów, które teraz jest na wagę złota?
Oj, musimy jeszcze w naszej uczelni dużo pracować nad zmianami, które zmierzać będą w dobrym kierunku.