piątek, 30 października 2020

Ważne stanowisko Rektora SUM

 

 Szanowni Pracownicy, Doktoranci, Studenci,

odnosząc się do kierowanych do mnie przez Studentów wniosków, w poszanowaniu tolerancji dla prezentowanych w nich stanowisk, wyrażam nadzieję, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, niezależnie od przekonań politycznych i światopoglądowych, nasza Wspólnota Akademicka jako Uczelnia Medyczna stanie na straży kultury dialogu i pokojowej wymiany poglądów, w szczególności w sytuacji gwałtownego rozwoju pandemii COVID-19. Braku akceptacji dla siły argumentów przemocy będzie towarzyszyła otwartość i szacunek dla wolności myślenia i słowa oraz budowania wspólnoty ponad podziałami.

Jednocześnie przedstawiam Państwu do zapoznania Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej i Przewodniczącego Krajowej Reprezentacji Doktorantów z dnia 27.10.2020 r., jako inspirujący przykład odpowiedzialnej i poszukującej kompromisu debaty.

Z wyrazami szacunku
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

Rektor
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach

17 komentarze:

Anonimowy pisze...

Odnośnie dydaktyki, w aktualnej sytuacji dramatycznego wzrostu przypadków koronawirusa, poròwnując do innych uniwersytetòw medycznych, Warszawa, Poznan i Wrocław już wydały jednoznaczne rozporządzenia o całkowitym lub częściowym zawieszeniu zajęć praktycznych, pozostają wyłącznie na ostatnich latach studiów.

Anonimowy pisze...

A co z rodzinami studentów i pracowników, często starszych i z problemami zdrowotnymi? To one są narażeni na zakażenia. Kto za nich weźmie odpowiedzialność?

Anonimowy pisze...

Można zrozumieć ćwiczenia kliniczne na ostatnim roku lekarskiego lub pielęgniarstwa w obecnym czasie, ale inne wydziały???

Anonimowy pisze...

Akademiki, jazda w autobusie, przebywanie na sali klinicznej to wszystko znacznie podwyższa ryzyko zakażenia, nawet pomimo maski

Anonimowy pisze...

Sytuacja jest coraz gorsza, a ryzyko bardzo duże

Anonimowy pisze...

Chyba studenci nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji ? Czy warto się narażać?

Anonimowy pisze...

Z drugiej strony, studenci ostatnich lat mogą też powiedzieć, dlaczego tylko my mamy ryzykować zdrowie, a może nawet więcej. Każdy student ma być traktowany i chroniony tak samo, niezależnie od rocznika

Anonimowy pisze...

Na szczęście będzie forma zdalna zajęć. Jest tylko pytamie, czy za 3.tygodnie coś się zmieni na lepsze? Przecież śląskie ma najwięjszą liczbę zakażeń!

Anonimowy pisze...

Eksperci piszą jasno, aby unikać jakiegokolwiek przemieszczania się i bycia w grupach.

Zajęcia praktyczne to zaprzeczenie zaleceń epidemiologòw.

Anonimowy pisze...

dlaczego student anglojęzyczny nie musi wracać na zajęcia do końca grudnia, a polski musi? święta wkròtce, nikt nie chce narazac siebie i swoich
rodzin

Anonimowy pisze...

nadal w regionie wojewòdztwa śląskiego notują w kraju ogromną liczba dziennych zakażeń!

Anonimowy pisze...

Dla wszystkich, ktòrzy nie traktują poważnie pandemi, proszę przeczytać na onet.pl wczoraj o osobie,ktòra ratuje życie pacjentom w szpitalu w Katowicach.

Szczegòlnie dla studentòw, aby uświadomili sobie ryzyko zakażen na Gòrnym Slasku.

Anonimowy pisze...

Powròt na zajęcia kliniczne przed końcem grudnia to niestety większe rozprzestrzeninie wirusa.

Anonimowy pisze...

A ile jest bezobjawowych przypadkòw wsród studentòw?

Anonimowy pisze...

REKORDOWA LICZBA ZAKAŻEŃ I ZGONÓW NA ŚLĄSKU. KONSULTANT WOJEWÓDZKI ZANIEPOKOJONY

KORONAWIRUS W POLSCE Dzisiaj, 19 listopada (16:44)
W czwartek (19 listopada) w woj. śląskim potwierdzono najwyższą dotąd liczbę zakażeń koronawirusem i liczbę zgonów. Pojawiło się 4377 nowych zakażeń, a zmarło 86 osób. Śląski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych ocenia sytuację jako niepokojącą.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rekordowa-liczba-zakazen-i-zgonow-na-slasku-konsultant-wojew,nId,4865083#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Anonimowy pisze...

KORONAWIRUS W POLSCE. JAKI ODSETEK TESTÓW DAJE WYNIK POZYTYWNY?

Niedziela, 22 listopada
Stojąc w kolejce po pobranie wymazu, możemy założyć, że średnio co druga osoba czekająca razem z nami na test, jest zakażona SARS-CoV-2. Pokazują to ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-jaki-odsetek-testow-daje-wynik-pozytywny

Unknown pisze...

No