niedziela, 24 listopada 2019

O naszej uczelni

W dzisiejszym świecie kluczową rolę w zakresie przekazu informacji odgrywają media elektroniczne. Tą drogą błyskawicznie docierają informacje do odbiorców znajdujących się w jakimkolwiek zakątku świata.
Tak niestety nie dzieje się w SUM. Ważne informacje nie trafiają na stronę wwww.sum.edu.pl.

Dwa przykłady z minionego tygodnia: Senat wreszcie, z wielomiesięcznym opóźnieniem zatwierdził skład nowych organów w uczelni Rady Dziedziny i Rad Dyscypliny, ale o tym nie ma ani słowa na stronie internetowej.
I druga sprawa, 20.11 zmarła Prof. Bogna Pogorzelska-Stronczak, emerytowany pracownik uczelni, kierownik Katedry Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, piastująca w latach 1981-1987 funkcję Prodziekana ds. stomatologii. Pani Profesor była absolwentką pierwszego rocznika studentów Śląskiej Akademii Medycznej. Nie znajdziemy odpowiedniej informacji na stronie SUM.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czas leci, informatyzacja postępuje. A blog pana profesora dalej stanowi najpełniejsze źródło wiedzy o sprawach uczelni,... czego nie można jednak powiedzieć o stronie uczelni i samej komunikacji wewnątrz uniwersytetu miedzy jego organami a pracownikami i studentami.

Anonimowy pisze...

Co Pan profesor powie na to, że tegoroczne stypendium rektora jest wspólne dla obu wydziałów zabrzańskiego i katowickiego? Na stronie uczelni w żadnym komunikacie oraz regulaminie nie jest wyjaśnione skąd taka sytuacja, a tracą na niej głównie studenci z Katowic, gdyż zwykle osiągają niższe średnie ocen niż ich koledzy z Zabrza.

Anonimowy pisze...

Sukces! Pojawiły się składy Rad na stronie www.
Standardowo bez jakiegokolwiek wyjaśnienia co do kryteriów doboru - "krewni i znajomi".
Mierni, bierni ale wierni... tacy którzy się łaszą

Anonimowy pisze...

Niezwykle ciekawym i mobilizującym do dalszej pracy naukowej pracownikow Uniwersytetu , zwlaszcza tych młodych był a tegoroczna forma zgłaszania osiągnięć do nagród JM Rektora. Przesłany b późnym popołudniem w piatek 22.11 na adres klinik i zakladów mail informował ( najczęściej dopiero w poniedziałek 25,11} zainteresowanych ,że nastepnego dnia tj 26.11 odbędzie sie posiedzenie komisji ds nagród. Dotychczas dysponowaliśmy kilkunastoma dniami pozwalającymi na zebranie wszystkich dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku. Wiele osób z ważnym, rownież dla Uniwersytetu dorobkiem pozbawiono szans na nagrodę a może także i czegoś więcej ?

Anonimowy pisze...

21 listopada br. zmarła w wieku 86 lat zasłużona i długoletnia (1960-1999) pracownik naszej zabrzańskiej Katedry Mikrobiologii dr Weronika Achtelik. Kolejny raz informacja o odejściu zasłużnego pracownika nie pojawiła się na głownej stronie internetowej ŚUM. Brak słów...