Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 19 października 2017

Do informacji z 17.10 o uzyskaniu przez wydział w Zabrzu kategorii A nadeszło wiele komentarzy. W odpowiedzi na uwagi komentujących załączam tekst publikacji dotyczącej dorobku naukowego samodzielnych pracowników wydziału. Wyniki tej analizy są zbieżne z uwagami Czytelników; istotnie znakomita część dorobku naukowego tworzy niewielka liczba osób.

PDF: dorobek naukowy profesorów i doktorów habilitowanych Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Czy zatem ci pracownicy, aktywni na polu badań naukowych nie powinni być odpowiednio wynagradzani przez uczelnię, skoro mają tak znaczący wkład w jej pozycję?

Liczą na komentarze.

8 komentarze:

Anonimowy pisze...

Naprawdę nie widzicie całej prawdy? Po 1989 roku na wszystkich uczelniach w kraju zabetonowano patologiczny system, w którym dobry naukowiec się nie ma racji bytu. Nie ważne jak bardzo się stara i jak bardzo jest wydajny. Nikt nie traktuje go poważnie, przywileje mają inni...

Anonimowy pisze...

Nie chodzi tylko o przywileje, czy mniej lub bardziej poważne traktowanie. W trakcie jego kariery pojawiają się inne patologiczne zjawiska .....

Anonimowy pisze...

Przeczytajcie, nowa ustawa zmierza do ograniczenia jawności postępowań na stopnie naukowe i ujawniania plagiatów:
http://habilitant2012.blox.pl/2017

Anonimowy pisze...

Nareszcie jakaś mądra propozycja! Cytat z Gazety Uniwersyteckie US:
"Jednym z pomysłów na przyszłość, zapewne temat ten pojawi się podczas obrad Narodowego Kongresu Nauki, jest zastąpienie parametryzacji zbiorowej indywidualną i nie należy tego odbierać w kategoriach zbierania punktów, ale rzeczywistego indywidualnego wkładu w rozwój nauki"

może będzie w końcu normalnie ???

Anonimowy pisze...

Bedzie coraz gorzej niestety.

Anonimowy pisze...

W ciagu ostatnich 25 lat skutecznie zniszczono naukę we wszystkich sferach badań

Anonimowy pisze...

Cytat z blogu habilitanta2012:

"panuje opinia, że to jak środowisko nauczycielsko akademickie zachowało się nielojalnie.... - nauczyło...., że nie warto tej grupie zawodowej nic dawać - bo są i tak niewdzięczni - a nawet jak się ich zignoruje, to i tak nie umieją protestować. Są potulni i niegroźni"....

Anonimowy pisze...

Z FB Obywatele Nauki:

Totalna fikcja: "Udział nakładów na naukę w PKB na 2018 r. wyniesie 0,45 proc. Oznacza to wzrost o dwie setne punktu procentowego w stosunku do 2017 r." Dynamika wzrostu zwala z nóg..."