Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 10 października 2017

Ankieta o etyce lekarskiej

Wczoraj jedną z najczęściej powtarzanych w mediach informacji był news o lekarzu, który w czasie egzaminu specjalizacyjnego z psychiatrii filmował pytania specjalnymi okularami, a następnie je przesyłał do znajomej lekarki. Oszustwo zostało wykryte, egzamin został oblany, a lekarz zatrzymany przez policję.

Jaka kara powinna spotkać tego przedstawiciela stanu lekarskiego?

Proszę o zaznaczenie tylko jednej odpowiedzi do 20 października.

Create your survey with SurveyMonkey

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jest to bez dwóch zdań zachowanie naganne, natomiast chciałem dodać, że na egzaminach na WLZ na kierunku lekarskim można ściągać bez żadnych konsekwencji, wyciągając telefony komórkowe i szukając odpowiedzi w Internecie oraz kontaktując się między innymi zdającymi. Wiem o tym bo jestem studentem.
Komisja egzaminacyjna w całym składzie siedzi z przodu sali i udaje że niczego nie widzi.

Można? Można.

Anonimowy pisze...

Na dowód moich wczorajszych słów odnoście bylejakości egzaminów na WLZ umieszczam linki do statystyk CEM odnośnie wyników ostatniego LEKu.

http://cem.edu.pl/aktualnosci/lep/lep_stat.php

Szanowni Państwo absolwenci Wydziału Lekarskiego w Zabrzu zajęli ostatnie miejsce wśród absolwentów ogólnych wydziałów lekarskich (nie liczę Wydziału Wojskowo-Lekarskiego w Łodzi). O czym to świadczy?

Moim zdaniem, jako studenta, oznacza to bezsprzecznie że dydaktyka na WLZ sięgnęła dna.

Anonimowy pisze...

Znowu wydział Zabrzański ma najgorsze wyniki LEKu w Polsce, z czego to wynika ?
pozdrawiam