środa, 14 czerwca 2017

O studiach medycznych ciąg dalszy

Widzę, że komentarze do mego ostatniego tekstu nie idą głównym nurtem poruszonego problemu. Moim zdaniem kluczowa kwestia dotyczy braku koordynacji działań państwa polskiego w zakresie szkolenia lekarzy oraz ich wynagradzania. Opisane przeze mnie zjawiska prowadzą donikąd: lekarze będą wyjeżdżać bo płace (ale także możliwości rozwoju zawodowego) odbiegają od oczekiwań. Wydamy masę pieniędzy na studia medyczne, a śmietankę zgarną inne kraje.

CZY PAŃSTWO POLSKIE (NADAL) ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE?!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Prawda o lekarskim światku

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,21970076,proces-w-sprawie-mobbingu-w-slaskiej-izbie-lekarskiej-w-katowicach.html#BoxLokKatLinkImg

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze - to nie tylko państwo polskie, ale również a może przede wszystkim korporacje zawodowe lekarzy powinny dawać realne propozycje rozwiązań i walczyć o nie. Tymczasem tak się nie dzieje, bo nic o tym nie słychać. Rząd ma wiele ważniejszych spraw na stole, które muszą rozwiązywać, a dotyczą nas wszystkich, w tym lekarzy. Obecne pantwo nie jest teoretyczne, bo zrobiło znacznie więcej niż inni przez dwie kadencje. Ale zbyt dużo było i jest do naprawy, aby myśleć o pensjach lekarzy. Naprawą służby zdrowia zajmuje się przecież Pan Minister -lekarz i do niego należy kierować przemyślane propozycje, a nie czekać aż ktoś to za Was załatwi.