Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 16 marca 2016

Msza żałobna za dr Daniela Sabata 19.03.2016 o godz. 11 w kościele NSPJ w Zabrzu Rokitnicy

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze,

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Doktora Daniela Sabata, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Pamiętam Daniela z posiedzeń Senatu. Zawsze starannie przygotowany, rzeczowy, życzliwy, ze spokojem reagujący na emocje dyskusji. Cieszący się powszechnym szacunkiem i lubiany mimo prezentowania niejednokrotnie opinii odmiennych od większości. Należał do tych, którzy są „solą ziemi”. Dobre słowa wypowiedziane o Danielu we wspomnieniach nie są zwykłą grzecznością w obliczu śmierci człowieka, są głęboko autentyczne.

Wczoraj miało też miejsce inne wydarzenie. Podczas tradycyjnego wielkanocnego spotkania Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca ze środowiskami akademickimi, ks. dr hab. Grzegorz Polok przedstawił głęboko poruszający wykład o problemach naszych studentów – tak zwanych dorosłych dzieciach z domów dysfunkcyjnych. Problemach mogących dotyczyć więcej niż połowy studentów. Książka ks. dr hab. Grzegorza Poloka dostępna jest bezpłatnie na stronie www.rozwinacskrzydla.pl . Jak piszą jej czytelnicy, książka ta pozwoliła im odkryć przyczynę wielu trudności, ale też drogi rozwiązywania problemów, a przede wszystkim to, że podobne, głęboko ukrywane problemy dotyczą też wielu innych osób. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach działa ośrodek wspierania osób z rodzin dysfunkcyjnych. Warto byłoby się głębiej przyjrzeć tej sprawie i może także na naszej Uczelni podjąć podobną inicjatywę.

Życzę pogodnych Świąt Wielkiej Nocy
Jan Szewieczek

Anonimowy pisze...

Bardzo mądre słowa. Dziękujemy.

Anonimowy pisze...

Dopiero niedawno dotarła do mnie wiadomość o śmierci Doktora Sabata.
Nieodżałowany, niezastąpiony, niezapomniany...
Żegnaj, Przyjacielu.