Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 16 grudnia 2015

Koncert dla Doktora Daniela Sabata

Dziś odbył się Świąteczny Koncert organizowany przez Wydziałowy Samorząd Studencki Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Koncert był dedykowany doktorowi Danielowi Sabatowi, który od 3 miesięcy znajduje się w śpiączce. W zabrzańskiej restauracji Impresja zgromadziło się ponad setka osób, głównie studentów, ale przybyli także liczni pracownicy uczelni. Nasi studenci wznieśli się na naprawdę wysoki poziom artystyczny. Zbierano pieniądze na pokrycie kosztów dalszej terapii i rehabilitacji doktora Sabata.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Piękny gest. Z opowieści znajomych wiem, że to wspaniały człowiek i świetny dydaktyk. Oby medycyna pomogła Panu Doktorowi wrócić do pełni zdrowia.

Anonimowy pisze...

Dr Daniel Sabat - człowiek spokojny, cierpliwy, dobry; zawsze służący pomocą, kochający historię i Wilno, trzymający się swoich zasad i poglądów; człowiek uczciwy i sprawiedliwy; rzetelnie wypełniający swoje obowiązki, jako nauczyciel akademicki i lekarz. Po prostu dobry człowiek. Kolega od początku mojej ścieżki zawodowej.

Dla takich właśnie osób organizuje się spotkania. Wczorajszy Koncert Świąteczny dedykowany dr Danielowi Sabatowi był przepięknym gestem ze strony naszych studentów.
Są wśród nas młodzi ludzie, nie tylko utalentowani, ale także po prostu dobrzy.
Pozostaję pod wrażeniem wczorajszego spotkania i Was. Dziękuję - Bogna Drozdzowska.

Anonimowy pisze...

Jako pracownikowi Rektoratu też mi było dane współpracować z dr Sabatem i potwierdzam opinię z poprzednich postów - to wspaniały człowiek. Też chcę dołączyć do osób wspierających Pana Daniela. Czy jest założone konto na które można wpłacać jakieś środki, albo proszę podać jak jeszcze można pomóc.


Podiceps pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.