Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 26 lutego 2014

Przeczytane w "Polityce" o polskim życiu akademickim

Białostockie powikłania: Historia o tym, jak niektórzy polscy naukowcy pomagają rozkręcać antyszczepionkową histerię

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie zajmę stanowiska merytorycznego. Nie znam się na tym. Ale dopuszczam, że jest to jakiś odprysk walki koncernów farmaceutycznych.
Koncerny farmaceutyczne dysponują ogromnymi pieniędzmi i ogromnymi możliwościami. Znane jest powiedzenie: Jak jest różnica miedzy mafia a koncernem farmaceutycznym? Mafia nie ma tyle pieniędzy!

Anonimowy pisze...

W treści artykułu: "Uważnego czytelnika "Progress in Health of Sciences" może zaskoczyć dość rzadko spotykana we współczesnej nauce wszechstronność prof. Krajewskiej-Kułak i prof. Kułaka..."
- wcale nie zaskakuje, w SUM też niektórzy profesorowie bywają "wszechstronni" ;-)

Anonimowy pisze...

W naszej uczelni, jak słusznie napisano w poprzednim komentarzu, również są omnibusy wiedzy, czyli naukowcy znający się na wszystkim.
Wystarczy przypomnieć, że docent specjalizujący się w ekologii i uprawie marchwi, ma cywilną odwagę podjąć się prowadzenia doktoratu dot. analizy kosztów. W SUM zdarzają się też publikacje słabe, kontrowersyjne, a także plagiaty. Przypomnieć można jakich określeń użyli naukowcy amerykańscy na temat publikacji dot. komórek macierzystych w wykonaniu tuzów kardiologicznych naszej uczelni. Tego autentycznie trzeba się wstydzić.

Anonimowy pisze...

Cóż można powiedzieć o takich naukowcach? Gdzie jest rzetelność naukowa i dążenie do prawdy? Gdzie jest honor, a w szczególności wstyd? To dlatego Panie Profesorze władzom ten blog się nie podoba. Przecież gdyby go nie było, nigdy pewne rzeczy
światła dziennego by nie ujrzały szeptane po korytarzach i gabinetach. I społeczność akademicka w większości żyłaby w nieświadomości. A tak otwieramy blog i wiemy o wiele więcej. Niech żyje długo i ma się dobrze. Pozdrowienia dla Pana Profesora. Pracownica

Anonimowy pisze...

Widziałam ogłoszenie w Gazecie Wyborczej z reklamą SUM i opisem prowadzonych kierunków. Od kiedy to wydział w Zabrzu prowadzi jednolite, anglojęzyczne studia magisterskie ? Przecież takie nie są aktualnie prowadzone ? Dla obcokrajowców to tylko na Ligocie.

Anonimowy pisze...

Na stronie Związku Zawodowego "Solidarność" jest zapytanie do Rektora o wprowadzonym wraz z rządami Kuraszewskiej nowego zwyczaju w życiu akademickim naszej uczelni. Lepiej późno niż wcale. Może wreszcie ktoś położy kres psychicznemu terrorowi, który już nie jednemu pracownikowi zniszczył zdrowie. I to wszystko na uczelni medycznej.

Anonimowy pisze...

Na stronie Związku Zawodowego "Solidarność" jest zapytanie do Rektora o wprowadzonym wraz z rządami Kuraszewskiej nowego zwyczaju w życiu akademickim naszej uczelni. Lepiej późno niż wcale. Może wreszcie ktoś położy kres psychicznemu terrorowi, który już nie jednemu pracownikowi zniszczył zdrowie. I to wszystko na uczelni medycznej...