czwartek, 30 sierpnia 2012

Nowa kadencja

Wakacje dobiegają końca, jesień zbliża się nieuchronnie. Nadchodzi ważny, wręcz przełomowy czas dla naszej uczelni. 1 września władzę obejmie nowy Rektor Prof. dr hab. Przemysław Jałowiecki. Każdy obserwator wydarzeń w naszej uczelni w ciągu minionych 7 lat miał możliwość wyrobienia sobie własnych poglądów dotyczących tego okresu, ale już czas by przestać oglądać się wstecz. Należy skupić się na przyszłości bo nadchodzące miesiące i lata będą czasem ważnych decyzji na dekady określających funkcjonowanie polskich uczelni medycznych. Od jakości zarządzania, od mądrości władz będzie zależeć miejsce naszej uczelni w polskim świecie uniwersyteckim. Ale to nie wystarczy; powodzenie podejmowanych działań w znacznym, a może nawet decydującym stopniu zależeć będzie od zaangażowania szerokich kręgów pracowników. Aktywność każdego z nas jest pilnie potrzebna.
Dajmy przysłowiowe „sto dni” spokoju nowym władzom. Jestem przekonany, że wielu pracowników uczelni oczekuje nie zmian kosmetycznych, ale takich które istotnie pchną nas na tory rozwoju. Ale jeszcze bardziej pragniemy nowego stylu sprawowania władzy, dyskusji na argumenty, poszanowania partnera, nawet gdy prezentuje on poglądy odmienne od naszych. Ważne by pojęcie „akademickość” wypełnić treścią, ale także formą godną tego słowa.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przełom okresu zmiany kadencyjności dla Wydziału Farmaceutycznego kończy się bardzo istotna sprawą : zakończenie negocjacji w sprawie uregulowania własności pod wybudowany w latach 80-tych wielokondygnacyjnego budynku przy ul. Ostrogórskiej. Teraz będzie można już sypiąca się budowlę sprzedać. Odsyłam do informacji prasowych z dnia 30 sierpnia na stronie: sosnowiec. info.pl " Pozostała już tylko wizyta u notariusza" a także do artykułu Jędrzeja Bogusa w Twoim Zagłębiu " Biurowiec pod młotek" z dnia 31 sierpnia.

Anonimowy pisze...

http://www.mp.pl/kurier/?aid=73882