Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 8 czerwca 2012

Interesujący komentarz Czytelnika

Czytam i oczom nie wierzę. jeszcze przed kilkoma dniami widzieliśmy nowego rektora w Prof. Pluskiewiczu. A teraz - jedynie słowa znamionujące klęskę i poddanie. Był kiedyś taki film "Animal House". I tam "Bluto" Blutarsky powiedział " Nothing is over until we decide it is!". Polecam zresztą całą jego partię na http://www.imdb.com/title/tt0077975/quotes, 16ty paragraf.

Zatem myślmy, jak walczyć, a nie jak akceptować niechciane decyzje niechcianych władz. Nie dajmy utrzymywać zniewolonych umysłów.

5 komentarze:

Portier pisze...

Zapamiętałem coś sprzed wyborów. W jednym z komentarzy ktoś napisał, że powinien Pan pamiętać o konieczności podwyżek płac po wygranej (taki był sens w sporym rzecz jasna uproszczeniu). I taka też postawa dominuje, nie tylko w SUM, ale w ogóle w ludziach. Skoro wygrywamy, to dawać teraz co moje! Nieważne skąd, ważne, że nie miałem, a chcę mieć, bo już mogę!

Praca organiczna to piękna rzecz, ale wbrew pozorom wymaga większego nakładu sił i większej wiary niż "pospolite ruszenie". Konieczne jest przy niej także coś jeszcze. Pokora wobec siebie, realizm wobec świata i szacunek dla przeciwnika. Najpierw należy naprawić mechanizmy, a dopiero potem myśleć o czerpaniu z tej poprawy jakkolwiek rozumianych zysków.

To bardzo trudne.

Anonimowy pisze...

A ja dalej widzę w Prof. Pluskiewiczu przyszłego Rektora. Wybory pokazały, że niestety jeszcze nie nadszedł czas na ludzi uczciwych, nie wchodzących w układy. Widać trzeba sięgnąć moralnego dna, aby do głosu doszła praworządność. Komentujący Portier ma rację, dopóki "pieniądz" będzie naszym celem życia, to coraz mniej wrażliwe sumienie będzie tolerować coraz bardziej złe zachowania.

Anonimowy pisze...

No cóż, przecież za parę dni "układ" pewnie wyrzuci Prof. Pluskiewicza z uczelni, dziś jest czas fałszywych proroków i pseudowartości. O ile likwidacja dzieła życia Prof. Pluskiewicza się powiedzie to czas dla uczelni na nadchodzący czas trzeba będzie nazwać "śląską medyczna wielką smutą". Oby członkowie Rady z Zabrza się ocknęli, bo odium nikczemności spłynie na całą uczelnię!

Anonimowy pisze...

Profesorze, zapraszamy do Katowic. Tu, w przeciwieństwie do oczadziałej społeczności zabrzańskiej głosowali i wygrali wolni ludzie.
Tak swoją drogą, to wydział zabrzański jednak należy rozwiązać, bo to żadna społecznośc akademicka. Udowodni to wielokrotnie olewając sprawy, głosujac jak niewolnicy. Poziom iście królewski, a nie uniwerstyecki.
Strasznie mi Pana żal. Pan się do tego towarzystwa nie nadaje, Pan reprezentuje kilka poziomów ponad

Anonimowy pisze...

Coś mi się wydaje, że Wydział Katowicki wpadł w samozachwyt i osiadł na laurach.