Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz

Zabrze 30.04.2012

Katedra Chorób Wewnętrznych, Diabetologii
i Nefrologii, Zakład Chorób Metabolicznych
Kości, SUM


Szanowna Pani
Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej SUM
Prof. dr hab. n. med. Ewa BirknerZwracam się z uprzejmą prośbą do Pani, jako Przewodniczącej Uczelnianej Komisji Wyborczej SUM odpowiedzialnej za całość postępowania w czasie wyborów w uczelni na kadencję 2012-2016. Jak zapisano w kalendarzu wyborczym, na 11 maja zaplanowano debatę wyborczą z udziałem wszystkich kandydatów do objęcia urzędu rektora. To bardzo ważny dzień dla demokracji akademickiej, gdyż dobrze zaplanowana i prawidłowo przeprowadzona debata daje istotne wskazówki elektorom na kogo oddać swój głos. Zasady przeprowadzenia debaty powinny być przedmiotem uzgodnień między kandydatami. Muszą one uwzględniać oczekiwania wyborców np. niezbywalną możliwość zadawania kandydatom nieograniczonej liczby pytań. Proszę o zwołanie spotkania pod Pani przewodnictwem, na którym kandydaci do objęcia urzędu rektora uzgodnią zasady debaty wyborczej. Do 3 maja przebywam na urlopie, w późniejszym okresie jestem do Pani dyspozycji.Z poważaniem

Wojciech Pluskiewicz

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

30 kwietnia ukazał się Komunikat Rektora dotyczący terminu i trybu przesyłania pytań skierowanych do kandydatów na funkcję rektora. Czytamy,że pytania należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: rektor@sum.edu w terminie od 30 kwietnia do 12 godz. 7 maja z podpisem i adresem e-mailowym. Jest też zamieszczony Protokół ze spotkania zorganizowanego przez Panią Rektor w dniu 27 kwietnia z kandydatami na funkcje rektora.

Anonimowy pisze...

Z jednej strony rekor 15000 wejść, z drugiej w ciągu miesiąca naliczyłem mniej niż 200 komentarzy. Czyli do powiedzenia na forum, nawet anonimowo ma co 75-80 zainteresowany. Te liczby ulegną zmiejszeniu, jeśli uwzględni się, że jedna osoba zagląda kilka razy. Niech więc będzie, że co 50 "zaglądacz" zabrał głos. To mało, jak na środowisko ludzi inteligentnych w obliczu ważnej rozgrywki...
Aż taka apatia? Bo przecież nie lęk, z racji anonimowości wypowiedzi.