Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 19 lutego 2012

O PRAWYBORACH W ZABRZU

Jeden z uważnych Czytelników, członek Rady Wydziału Lekarskiego w Zabrzu zauważył, że w programie najbliższego posiedzenia RW brak jest wzmianki o prawyborach. W swym komentarzu zostało wyrażone zaniepokojenie i obawa o losy prawyborów.
Informuję, że głosowanie czy prawybory mają się odbyć zostanie przeprowadzone przed rozpoczęciem posiedzenia 23 lutego zatem obawy Czytelnika są przedwczesne.
Jak zostało ustalone na poprzednim posiedzeniu, pozytywna decyzja RW w tej sprawie spowoduje dalsze kroki o charakterze organizacyjnym (opracowanie regulaminu i terminu prawyborów).
Decyzja RW musi być pozytywna, gdyż zanegowanie idei prawyborów byłoby zaprzeczeniem zasad demokracji akademickiej, której warunkiem jest otwarta, swobodna dyskusja. Brak prawyborów to także prawie pewna porażka licznych kandydatów z naszego wydziału, a nie podejrzewam członków RW o chęć drastycznego zniwelowania szans kandydata z Zabrza do objęcia stanowiska Rektora uczelni.
Warto także przypomnieć, że od 1981 roku jedynym rektorem z tej RW był Prof. Z. Religa.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niestety, nie mogę się zgodzić z autorem tego tekstu. Jestem przekonany, że co najmniej jeden Kandydat stanie na rzęsach, aby zablokować te prawybory. Już kiedy był prorektorem ds. nauki za czasów prof. Wilczoka udowodnił, że pojęcie demokracji to dla niego czysta, krystaliczna forma abstrakcji i postawa całkowicie obca. Od tego czasu obserwuję u niego stały wzrost hyperthymii i nie liczenia się z innymi. Ważny jest tylko on i ustawienie jego rodziny oraz paru kolesi.

Anonimowy pisze...

Z całym szacunkiem, jak jedna osoba może zablokować prawybory (pod warunkiem gdy ta sprawa przejdzie w głosowaniu)?! zastraszy nas?! zakrzyczy?! Proszę nie szerzyć defetyzmu, jeśli Rada Wydziału wykaże minimum woli to sprawa jest przesądzona.

Anonimowy pisze...

Apeluę do wszystkich z RW w Zabrzu o poparcie idei prawyborów. Jeśli wszyscy będziemy potem głosować na osobę, która zwyciężyła to będziemy mieć pewność, że przymiarki do likwidacji wydziału w Zabrzu pójdą w zapomnienie. A o to nam przecież wszystkim chodzi, ponieważ są to nasze miejsca pracy. Bądżmy konsekwentni.

Anonimowy pisze...

To nie defetyzm, to realizm i bolesne doświadczenia z przeszłości. Za Sieroniem stoi dziekan i jeszcze parę tzw. "wpływowych" osób z RW. Zresztą zobaczymy. I żeby było jasne-jestem wielkim zwolennikiem prawyborów. Z wielką radością przyznam rację Szanownemu Komentatorowi z 20.21., jeśli tak się stanie, ale wątpię. Według mnie prawyborów nie będzie!