niedziela, 19 lutego 2012

O PRAWYBORACH W ZABRZU

Jeden z uważnych Czytelników, członek Rady Wydziału Lekarskiego w Zabrzu zauważył, że w programie najbliższego posiedzenia RW brak jest wzmianki o prawyborach. W swym komentarzu zostało wyrażone zaniepokojenie i obawa o losy prawyborów.
Informuję, że głosowanie czy prawybory mają się odbyć zostanie przeprowadzone przed rozpoczęciem posiedzenia 23 lutego zatem obawy Czytelnika są przedwczesne.
Jak zostało ustalone na poprzednim posiedzeniu, pozytywna decyzja RW w tej sprawie spowoduje dalsze kroki o charakterze organizacyjnym (opracowanie regulaminu i terminu prawyborów).
Decyzja RW musi być pozytywna, gdyż zanegowanie idei prawyborów byłoby zaprzeczeniem zasad demokracji akademickiej, której warunkiem jest otwarta, swobodna dyskusja. Brak prawyborów to także prawie pewna porażka licznych kandydatów z naszego wydziału, a nie podejrzewam członków RW o chęć drastycznego zniwelowania szans kandydata z Zabrza do objęcia stanowiska Rektora uczelni.
Warto także przypomnieć, że od 1981 roku jedynym rektorem z tej RW był Prof. Z. Religa.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niestety, nie mogę się zgodzić z autorem tego tekstu. Jestem przekonany, że co najmniej jeden Kandydat stanie na rzęsach, aby zablokować te prawybory. Już kiedy był prorektorem ds. nauki za czasów prof. Wilczoka udowodnił, że pojęcie demokracji to dla niego czysta, krystaliczna forma abstrakcji i postawa całkowicie obca. Od tego czasu obserwuję u niego stały wzrost hyperthymii i nie liczenia się z innymi. Ważny jest tylko on i ustawienie jego rodziny oraz paru kolesi.

Anonimowy pisze...

Z całym szacunkiem, jak jedna osoba może zablokować prawybory (pod warunkiem gdy ta sprawa przejdzie w głosowaniu)?! zastraszy nas?! zakrzyczy?! Proszę nie szerzyć defetyzmu, jeśli Rada Wydziału wykaże minimum woli to sprawa jest przesądzona.

Anonimowy pisze...

Apeluę do wszystkich z RW w Zabrzu o poparcie idei prawyborów. Jeśli wszyscy będziemy potem głosować na osobę, która zwyciężyła to będziemy mieć pewność, że przymiarki do likwidacji wydziału w Zabrzu pójdą w zapomnienie. A o to nam przecież wszystkim chodzi, ponieważ są to nasze miejsca pracy. Bądżmy konsekwentni.

Anonimowy pisze...

To nie defetyzm, to realizm i bolesne doświadczenia z przeszłości. Za Sieroniem stoi dziekan i jeszcze parę tzw. "wpływowych" osób z RW. Zresztą zobaczymy. I żeby było jasne-jestem wielkim zwolennikiem prawyborów. Z wielką radością przyznam rację Szanownemu Komentatorowi z 20.21., jeśli tak się stanie, ale wątpię. Według mnie prawyborów nie będzie!