Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 31 stycznia 2012

Rozmowa z Profesorem Pacholskim, byłym rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,11040302,Prof__Pacholski__Polskie_uczelnie_nie_sa_jak_firmy.html

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję za to podsumowanie stycznia. Całkowicie się z nim zgadzam. A swoją drogą, kto pozwolił sieroniowi na to wystąpienie? Jestem zresztą przekonany, że takich obciachów z jego strony będzie więcej. Idę o zakład z każdym, że ten pan takiej weryfikacji RW się nie podda. Już z pewnością ma zaplanowane inne manipulacje. Taka jest cała jego droga zawodowa i w mojej opinii jest to wyjątkowo zły i pewny siebie człowiek. Z pozoru fajny gość, ale głębiej to... Jeśli Nam się nie podoba to, co jest-wybierzmy Sieronia. To dopiero będzie heca. A swoją drogą, to ciągle się zastanawiam, jak to jest? Były Rektor Wilczok i Dyrektor Sałaniewski mają sprawy karne, a ówczesny prorektor ds. nauki sieroń startuje na Rektora? SUM-u. Buta czy głupota? I żeby było jasne, piszę to wyłącznie z troski o przyszłość SUM-u i swoją.