Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

niedziela, 4 grudnia 2011

Hot news!

Zakaz konkurencji tylko dla wybranych

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niesprawiedliwe i krzywdzące traktowanie pracowników jest w nasze uczelni od początku kadencji rektorki. Sama pobierała emeryturę, ale innym tego samego odmawia. Sama otrzymała zgodę Senatu na dodatkowe zatrudnienie, w przychodni, chociaż ma zatrudnienie jako rektor, kierownik katedry w uczelni, ordynator oddziału i kto wie co jeszcze. Ale nawet tego było jej mało, pobierała jeszcze emeryturę.Inni, nie mają prawa, bo im nie pozwoli. Przez cały czas kadencji nie podnosi stawki za godzinę ponadwymiarową zmuszając wielu ludzi do wykonywania tych godzin. W innych uczelniach stawki są 2-3 krotnie wyższe. Skandal. I jak my to wszystko możemy znosić?

Anonimowy pisze...

No cóż moi drodzy. Jest takie ludowe porzekadło "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz". Miejcie więc pretensje sami do siebie, bo przecież nikt wam rektora nie przywiózł "w teczce". Sami go sobie wybraliście.

Anonimowy pisze...

Uczelnia jest państwowa, czyli nas wszystkich i Tenderowie nie mogą uzurpować sobie prawa do traktowania jej jak swojej własności. Tymczasem ona przywileje i gratyfikacje gromadzi, a innym tego zabrania. Mało tego, ona gromadzi nawet to, co jej nie przysługuje (nepotyzm), a innym zabrania tego, na co obowiazujące prawo zezwala (trzyletnie wakacje dla przepisu ograniczającego dodatkowe zatrudnienie dla osób, które już dodatkowo pracują). Jest to osoba podła do granic i nie mierząca jedną miarką siebie i innych. A to, że ją wybraliśmy nie upoważnia jej do korzystania ponad prawo ze swoich uprawnień i wykorzystywania swego stanowiska do krzywdzenia innych. Władza bez watpienia uderzyła jej do głowy, bo nie słyszeliśmy aby wcześniej zachowywała się tak antypracowniczo i nie spodziwaliśmy się tego.