niedziela, 23 października 2011

O dodatkowym zatrudnieniu

Od 1 października obowiązuje nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Wśród zmian jakie wprowadza ta ustawa są także nowe zasady dotyczące zasad dodatkowego zatrudniania w innych uczelniach. Ustawa reguluje to precyzyjnie; osoby dotąd pracujące w innych uczelniach mają zagwarantowane prawo do kontynuowania tej działalności przez okres 3 lat, a osoby, które nie wykonywały tej pracy muszą uzyskać stosowną zgodę rektora uczelni.

W naszej uczelni ta sprawa nie jest rozwiązana zgodnie z zapisami nowego prawa; proszę o uważne przeczytanie poniższego pisma NSZZ „Solidarność”.

Ja nie pracuję w żadnej innej uczelni, ale dla bardzo wielu pracowników odmowa zgody na dodatkowe zatrudnienie to poważny problem. Pozostaje mieć nadzieję, że interwencja związku zawodowego „Solidarność” będzie skuteczna i pomoże pracownikom uczelni w tej trudnej sytuacji.

o dodatkowy zatrudnieniu strona 1
o dodatkowy zatrudnieniu strona 2

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Boże drogi, co za chory kraj... Jak można komuś zakazywać pracy? Czy to emerytowi, naukowcowi czy spawaczowi... Mam nadzieję, że ten system zbankrutuje jeszcze szybciej niż mi się może śnić.

Anonimowy pisze...

To nie system, to niesprawiedliwe zapisy ustawy oraz interpretacje chętnie wykorzystywane przeciwko pracownikom. Skoro w uczelni nie ma podwyżek, są częste oceny i kontrole, coraz więcej się wymaga a nie daje za to rekompensaty, to jest antypracownicze. I trzeba przeciwko temu protestować. Asystent po doktoracie dostaje
1800 zł, a kuraszewska więcej lub tyle co prezydent kraju. Za nic.