Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 11 sierpnia 2011

Z polskiego życia akademickiego

Minister zdrowia próbuje ukarać Akademię Medyczną

Informacja ze strony AM we Wrocławiu

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Żenujący spektakl to za mało powiedziane. Być może z prywatnych pobudek zabiera się uczelni szansę na odbudowę wizerunku. Ale to dość typowa sytacja dla środowiska akademickiego. Oto Polska właśnie, nic się nie liczy, tylko rozgrywki międzypersonalne, nie ma żadnych wyższych celów.

Anonimowy pisze...

To chyba jeszcze nie przesądzone..

Anonimowy pisze...

Wystarczyłoby postąpić tak, jak EUFA z PZPN i problem szybko by się rozwiązał. Np. gdy ministerstwo nie zrobi tak a tak, to nie będzie np. dotacji europejskich do nauki i już nie byłoby porachunków

Anonimowy pisze...

Zastanawiające jest jak długo jeszcze personalne animozje będą odgrywały tak znaczącą rolę w szkolnictwie wyższym. To przecież jakaś kpina. Najpierw jak prof. Andrzejak kompromitował AM, ministerstwo nic nie robiło przez długie miesiące tłumacząc się brakiem możliwości. A teraz jak rektor Ziętek zaczyna wreszcie zarządzać, a nie administrować, nagle ministerstwo zaczyna ingerować w autonomię uczelni medycznych. Tylko pytam po co? Pan Włodarczyk przekroczył wszelkie granice. Teraz wszyscy rektorzy powinni wystosować pisma z informacją, że za wiążące uważają ustalenia sprzed roku.... a więc inauguracja we Wrocławiu... kto wie czy nie już w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu....