Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 29 czerwca 2011

Dalsze informacje dotyczące komisji konkursowej ds. wyboru kierownika I Kliniki Kardiologii

Kontynuując ten wątek publikuję na blogu korespondencję Pani Rektor Prof. dr hab. n. med. E. Małeckiej-Tendery do Pani Dziekan Prof. dr hab. n. med. J. Lewin-Kowalik. Ta informacja wczoraj została przekazana członkom RW w Katowicach. Poniżej zamieszczam komentarz Czytelnika, będącego kontynuacją Jego wczorajszej wypowiedzi.

korenspondencja 1
korenspondencja 2
korenspondencja 3

Życie samo napisało dalszy scenariusz. Już po południu Pani Rektor rozesłała pismo sfrustrowanej porażką wyborczą grupy secesjonistów. Sama dodała do tego komentarz. Razem obrażają nas, członków RW i wybranych przez nas kandydatów. Czy wybrani przez nas członkowie komisji konkursowej są w czymś gorsi od kandydatów autorów secesji? Chyba w jednym - nie są podwładnymi jednego z aplikujących do stanowiska kierownika I Katedry Kardiologii. W zasadzie wybrani członkowie komisji powinni wystąpić z oskarżeniem o naruszenie dóbr osobistych. Zostali bowiem publicznie poniżeni, uznani za niegodnych reprezentowania Rady Wydziału.
 
Pomysł wprowadzenia zasady wybierania komisji jedynie spośród pracowników określonych szpitali klinicznych zaprezentowała Pani Rektor już na poprzedniej RW. Realizacja tego pomysłu byłaby jednak działaniem pozaprawnym, naruszającym Prawo o szkolnictwie wyższym.
 
Przy okazji dziękuję Panu Profesorowi Tenderze. Nie podpisał się Pan pod pismem będącym zamachem na podmiotowość Rady Wydziału. Wiem, że bezwarunkowo popiera Pan jednego z kandydatów, zresztą z formalnie nieznanych przyczyn. Mimo to nie firmuje Pan tego złego przedsięwzięcia.
 
Pytanie co dalej. Zapewne Pani Rektor faktycznie złoży zapowiadany wniosek. Czy starczy nam sił, żeby go oddalić? Może być trudno, jeżeli będzie to głosowanie jawne. Zasadniczo, nie będzie to wniosek formalny a dotyczyć będzie konkretnych osób, czyli miejmy nadzieję uda się wprowadzić tajność głosowania. Opuszczenie sali chyba nie jest rozwiązaniem?
 
„Kompromis jest sprawą intelektu, jest przygodą człowieka myślącego. Ale tragedią jego jest, jeśli nie rozpozna gdzie się kończy kompromis godziwy, a zaczyna się zdrada” – Maria Dąbrowska

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szanowni Państwo, nie pracuję w tej uczelni, zaglądam na ten blog od czasu do czasu, ale takiej sytuacji jeszcze tu nie widziałem! Komisja jest, rektor domaga sie jej odwołania, ale nie ma najwyraźniej żadnych merytorycznych po temu powodów, w tle są same dziwne układy i interesy (jeśli wierzyć komentarzom), no i głos na blogu anonimowego czytelnika. Czy tak ma funkcjonować publiczna uczelnia za publiczne pieniądze! Kto za tę sytuację odpowiada? A gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...mamonę, moi Drodzy.

Anonimowy pisze...

Nooooo, pięknie!!!
Serdecznie dziękujemy za upublicznienie(wreszcie) manipulacji, które stosowane są w tej pseudo-uczelni od kilu lat (zbiezność z datą objęcia pewnych stanowisk przez pewne osoby chyba nieprzypadkowa).
Moze w końcu powinny sie tym zająć stosowne urzędy/służby?

Ustawianie konkursów? A fe...
Moze po prostu napisać w statucie uczelni szczycącej sie w końcu autonomią, że kierowników mianuje po uważamiu rektor. Po co tworzyć tę fikcję, podczas gdy wszyscy wiedzą, jak jest naprawdę???

Anonimowy pisze...

Przeczytajcie jeszcze raz uważnie pismo ośmiorga do Rektora.

"Zebrani (..) mając na uwadze przedstawioną argumentację potwierdzającą okoliczność
składu Komisji nie dającego rękojmi dokonania właściwego wyboru osoby na funkcję
kierownika (..) zgłaszają do Jej Magnificencji wniosek".

To potworek językowy. Pamiętacie Humor Zeszytów z Przekroju? Wygląda, że formułowała ten tekst Naczelna Ekspertka Prawa SUM miłościwie panująca Kanclerz.

Anonimowy pisze...

Baje, Baje ! To Tenderowie postawili część sygnatariuszy pisma o niekompetencję wybranej demokratycznie Komisji Konkursowej, mającej wyłonić Kierownika I Kliniki Kardiologii, w sytuacji bez możliwości wyboru i bez wyjścia. Oni to umieją. Zawsze coś na kogoś znajdą. Niech mi ktoś wytłumaczy, co ma psychiatra, ortopeda, reumatolog czy chirurg do kardiologii ? To bez sensu. Przecież im to zwisa i powiewa.