czwartek, 19 maja 2011

Wybory we wrocławskiej AM coraz bliżej

Czworo chętnych do fotela rektora Akademii Medycznej

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ranking szkół wyższych: UM w Poznaniu najlepszą uczelnią medyczną

Perspektywy/Rynek Zdrowia
19-05-2011 19:40

Najlepszą w kraju uczelnią medyczną w rankingu opublikowanym w "Rzeczpospolitej" i miesięczniku "Perspektywy" jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na podium znalazły się także: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Collegium Medicum UJ.
Kolejne miejsca zajęły: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pod której egidą przygotowywany jest ranking, pracują nad nim prze cały rok. Jego misją jest dostarczanie informacji o tym, jak oceniane są polskie uczelnie.

Od siedmiu lat Kapituła przyznaje nagrody specjalne dla uczelni, które w analizowanym roku zanotowały szczególne osiągnięcia, co nie zawsze jednak powoduje przesunięcie się do pierwszej dziesiątki rankingowych klasyfikacji. W tym roku nagrodę specjalną Kuźnia Kadr 2010, otrzymał Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Uczelnię nagrodzono za największy postęp w kształceniu kadr naukowych.

Więcej:www.perspektywy.pl

Anonimowy pisze...

Jak z tego rankingu widać Śląskie Uczelnie (górno- i dolno-) zamykają stawkę. Jeżeli o ostatnią AM w kraju chodzi to zasługa dra Andrzejaka i jego ekipy...
Ale dlaczego SUM tak popadł w niełaskę???

Anonimowy pisze...

We Wrocławiu Andrzejak trzymał się stołka do końca żeby przenieść swoją (już niedługo...) klinikę na nową AM, Rudnicki i Zimmer też starali się przede wszystkim o swoje klinki tamże. Chybicka buduje nową klinikę, tak więc, obawiam się, że głównie idzie o prywatę.