Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 19 maja 2011

Wybory we wrocławskiej AM coraz bliżej

Czworo chętnych do fotela rektora Akademii Medycznej

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ranking szkół wyższych: UM w Poznaniu najlepszą uczelnią medyczną

Perspektywy/Rynek Zdrowia
19-05-2011 19:40

Najlepszą w kraju uczelnią medyczną w rankingu opublikowanym w "Rzeczpospolitej" i miesięczniku "Perspektywy" jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na podium znalazły się także: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Collegium Medicum UJ.
Kolejne miejsca zajęły: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pod której egidą przygotowywany jest ranking, pracują nad nim prze cały rok. Jego misją jest dostarczanie informacji o tym, jak oceniane są polskie uczelnie.

Od siedmiu lat Kapituła przyznaje nagrody specjalne dla uczelni, które w analizowanym roku zanotowały szczególne osiągnięcia, co nie zawsze jednak powoduje przesunięcie się do pierwszej dziesiątki rankingowych klasyfikacji. W tym roku nagrodę specjalną Kuźnia Kadr 2010, otrzymał Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Uczelnię nagrodzono za największy postęp w kształceniu kadr naukowych.

Więcej:www.perspektywy.pl

Anonimowy pisze...

Jak z tego rankingu widać Śląskie Uczelnie (górno- i dolno-) zamykają stawkę. Jeżeli o ostatnią AM w kraju chodzi to zasługa dra Andrzejaka i jego ekipy...
Ale dlaczego SUM tak popadł w niełaskę???

Anonimowy pisze...

We Wrocławiu Andrzejak trzymał się stołka do końca żeby przenieść swoją (już niedługo...) klinikę na nową AM, Rudnicki i Zimmer też starali się przede wszystkim o swoje klinki tamże. Chybicka buduje nową klinikę, tak więc, obawiam się, że głównie idzie o prywatę.