Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 24 maja 2011

Pierwsza wypowiedź nowego Rektora AM we Wrocławiu

Nowy rektor AM: Czeka nas orka, wakacje nie dla nas

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Co tam wybory i walka o stanowiska. Kolejny artykuł w Wyborczej Katowice pt. "Choroba szpitali publicznych", w którym jest mowa o milionach złotych. Gdyby to samo wydarzyło się w normalnym cywilizowanych kraju Europy, byłby to największy skandal w sektorze opieki zdrowotnej. U nas przechodzi prawie bez echa, jako norma społeczna. Czy nasz kraj jest naprawdę republiką bananową ?

Anonimowy pisze...

Tak, nasz kreaj jest enklawą dla wszelkiego typu niewiarygodnych dyrektorów. Dotychczas nie podlegali oni żadnym karom za złe gospodarowanie. Tymczasem do rządzenia trzeba być przygotowanym i znać jego zasady. W żadnym przypadku nie znają tego lekarze. Dlatego poziom zarządzania i jego skutki są tak fatalne. Niech każdy robi to co potrafi najlepiej.

Anonimowy pisze...

Jednak te wybory są ważne, bo jest to pewien ewenement w naszym polskim grajdołku. Wrocławscy elektorzy wybrali w pierwszej turze nowego rektora, po rozkładzie głosó mozna ocenic siłę "sierot po starym rektorze" na około 20%. Przy wyborze w pierwszej turze, nowy rektor ma pełne prawo wymienić całe dotychczasowe kolegium rektorskie, które sie nie sprawdziło.

Anonimowy pisze...

Na " www.am.wroc.pl " już są przedstawione dalsze ruchy rektora. Jedyna pani prorektor złożyła dymisję, ale pozostali prorektorzy odmówili i zostaną teraz odwołani. Tak więc AM wejdzie w nowy rok z nowymi władzami, ale czy odmieniona???