Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 1 marca 2011

Protest NSZZ "Solidarność" przeciw nowej ustawie o szkolnictwie wyższym

Manifestacja KSN NSZZ "Solidarność" 02.03.2011.

4 komentarze:

student_wlk pisze...

...czyli standard, jak na "Solidarność". Walka o jeszcze większy socjalizm, niż panował za PRL. Na wszystko większe nakłady, upaństwowienie itd. A ja powiem przewrotnie - wszystkie związki na Powązki!

Anonimowy pisze...

Jeżeli rzeczywiście jesteś Studentem to wiedz,że o większe pieniądze na stypendia, bezpłatne studia ( obojętnie na ilu studiujesz kierunkach ), przywrócenie ulg komunikacyjnych czyli zdaniem Twoim jeszcze o większy socjalizm walczyli w Sejmie Twoi koledzy Studenci. Czy ich też wyślesz na Powązki ?

Anonimowy pisze...

"Jakże niezmiernie przykra jest mądrość nierozumnym ludziom, i nie wytrwa w niej głupi"
W tym kontekście rada dla studenta wlk:
"Należy umieć słuchać, mówić i milczeć".
Najbardziej odpowiednie dla owego studenta jest to aby milczał!
bo
"Zły język jest gorszy od bicza i miecza".
Cytaty z Księgi Przysłów z Biblii na temat mądrości i głupoty najbardziej odzwierciedlają osobę, studenta wlk.
Powiedział co wiedział,a ja muszę się za niego wstydzić bo przecież oboje jesteśmy na tej samej uczelni.
Protest NSZZ"Solidarność" w sprawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, jest kolejnym protestem i wyraża już nie tylko zaniepokojenie środowiska akademickiego, ale potępia działania rządu, którego głównym celem jest to, żeby ustawa była, a jaka w skutkach to nieważne, po co Polacy mają być mądrzy, wykształceni, po co mamy się rozwijać, po co mamy "Być", wystarczy żeby uprzywilejowani mogli "Mieć".
Danuta Jarosz

Anonimowy pisze...

Tym razem trzeba zgodzić się z Panią Danutą. Sporo jest takich młodych, "postępowych", co wchłaniają w siebie "mądrości" Korwina-Mikkego i później myślą że pozjadali wszystkie rozumy. W tym zaś przypadku poziom wypowiedzi świadczy sam za siebie.