Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 21 lutego 2011

O gospodarności słów parę

Zabrze

W czasie ostatniego posiedzenia Rady Wydziału w Zabrzu interesujące wystąpienie miał Prorektor ds. nauki prof. dr hab. J. Duława. Przedstawił nam aktualne zasady realizowania projektów naukowych w naszej uczelni podkreślając znaczenie fundamentalnych pojęć takich, jak: celowość, rzetelność i gospodarność. To ostatnie określenie skłoniło mnie do zastanowienia czy w innych obszarach działalności uczelni przestrzega się zasady gospodarności. Najlepiej zawsze w pierwszej kolejności zaglądnąć na własne podwórko, dla mnie jest to Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu.
Powyższe zdjęcie przedstawia parter skrzydła głównego budynku, od października 2009 roku te pomieszczenia stoją puste. Dawniej przez dziesiątki lat mieściła się tam Klinika Alergologii. Jako powód jej translokacji do Katowic przedstawiano nam konieczność posadowienia w SK-1 Kliniki Ginekologii i Położnictwa. Jak widać nic z tego nie wyszło.

Ile kosztuje utrzymanie takiego "pustostanu"? Trudno jest to wyliczyć bez dostępu do szczegółowych informacji, ale z pewnością są to kwoty spore. Ciągle słyszymy o konieczności oszczędzania, likwiduje się np. klinikę diabetologii, ale z drugiej strony widzimy tej skali niegospodarność.

A władza? - władza może zrobić (i robi) co zechce, nawet marnować społeczne pieniądze…

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

W Zabrzu jest jeszcze jeden " sukces ' obecnej władzy. Szpital Miejski Nr 1 przy ul.Wyciska.Do 2003 roku Szpital.Od tego okresu budynek stoi pusty, nieogrzewany, przecieka dach !!Wydatki na ochronę to ponad 100 tyś zł rocznie...Darowizna miasta. Mam nadzieję,że radni się obudzą i zrobią z tym porządek.Ile pani K wydała na opinie techniczne ( 2009 rok pracownia arch. Janusza Grychowskiego ) .Już wtedy było z niej wiadomo,że budynek trzeba zburzyć. Nigdy nie będzie tam szpitala. Takie przelewanie tematu - może stomatologia, byleby tylko zając czymś media. Nieudolność, brak wizji,niekompetencja, zarządcy - SUM doprowadziła do ruiny ten budynek.Ale to przecież " Państwowe " pieniądze.A zapomniałem jest jeden pomysł - anteny sieci komórkowych na dachu.Tak jak w innych budynkach SUMu. Może za to te nagrody !!pozdrawiam z Zabrza

Anonimowy pisze...

A może po prostu Pan Profesor zgłosi tę sprawę do prokuratury, dysponując materiałami. Na pewno chętnie zajmą się sprawą o niegospodarność.

Anonimowy pisze...

Anteny to nie pomysł AM one tam były już wcześniej no może nie wszystkie.