Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

czwartek, 10 lutego 2011

Dyskusji akademickiej ciąg dalszy

Prof. Marek Bojarski: Rozmawiajmy o uniwersytecie

2 komentarze:

Unknown pisze...

Nie chciałabym aby ktokolwiek odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe w
naszym kraju kierował się większością poglądów profesora Aleksandra
Nalaskowskiego przedstawionych w artykule "Nauka w stylu pop" link:

http://www.rp.pl/artykul/9157,606724-Nalaskowski--Nauka-w-stylu-pop.html
prof. A. Kochańska

Anonimowy pisze...

Odczucie społeczne (i w mediach )jest takie, że Studenci i Doktoranci są jedyna grupą zadowoloną z zapisów w nowelizowanej Ustawie o Szkolnictwie Wyższym i Stopniach z Tutułami. Niepokojący głos Studenta można odczytać w komentarzu z dnia 5 lutego godz. 20.26 umieszczonego pod :Minister Nauki o Ustawie Prof. A. Kochańska pisze : Otrzymałam taką informację na swój adres e-mailowy , którą przekazuję Studentom :Protest studencki w calej Polsce 17 II g. 17
Witam :
Postanowiliśmy
spontanicznie zwołać ogólnopolską akcję protestacyjną. Na portalu
społecznościowym Facebook na godzinę 01:29 udział zapowiedziały już 2320 osoby. Zapraszamy zachęcamy do przyłączenia się do naszego protestu.
Poniżej umieszczam informację techniczną o wydarzeniu:
"17 lutego o godz. 17:00 zbieramy się w całej Polsce i protestujemy
przeciwko antystudenckiej reformie szkolnictwa wyższego i wprowadzeniu
opłat za możliwość studiowania na drugim kierunku studiów!
http://www.mimoszkolnie.pl/2011/02/reforma-szkolnictwa-wyzszego-slady-dyskusji/
4 lutego ustawa została przegłosowana przez Sejm, teraz trafi do Senatu, a później do prezydenta, który może ją zawetować, dlatego wszczynamy AKCJĘ PROTESTACYJNĄ!
A. Kochańska