środa, 19 stycznia 2011

Newsletter Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr 2/2011

Nabór kandydatów na członków Rady Młodych Naukowców

Rozpoczął się nabór kandydatów na członków Rady Młodych Naukowców â organu pomocniczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Najważniejszym zadaniem Rady jest pomoc w tworzeniu warunków do dynamicznego rozwoju karier młodych polskich naukowców i wprowadzaniu regulacji, które zagwarantują optymalny rozwój młodego pokolenia uczonych.
Zgłoszenia należy przesyłać do 31 stycznia 2011 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres: Pawel.Moscicki@nauka.gov.pl.
Pełna treść ogłoszenia znajduje się na stronie internetowej MNiSW.

Konkurs na stanowisko Dyrektora Narodowego Centrum Nauki

Rada Narodowego Centrum Nauki ogłasza nabór kandydatów na stanowisko Dyrektora NCN.
Zgłoszenia należy przesyłać do 7 lutego 2011 r. na adres siedziby NCN.
Narodowe Centrum Nauki powołane zostało w ramach reformy nauki, która weszła w życie 1. października 2010 roku.
Głównym zadaniem NCN będzie dystrybucja środków na badania podstawowe (ustawa o Narodowym Centrum Nauki).
Pełna treść ogłoszenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej NCN.

Wirtualna Biblioteka Nauki

Już po raz kolejny zachęcamy do korzystania z nowego narzędzia badawczego, jakim jest Wirtualna Biblioteka Nauki, która umożliwia wszystkim polskim naukowcom kontakt z najbardziej prestiżowymi i wartościowymi naukowymi publikacjami. Zapraszamy do odwiedzeniastrony Wirtualnej Biblioteki Nauki.

4 komentarze:

student_wlk pisze...

Kolejne niepotrzebne stołki, kolejne pieniądze zabrane nam przez socjalistów z PiS, PO, SLD i PSL pójdą na zmarnowanie... Eh, tak to jest, kiedy ma się d**okrację, czyli rządy ciemnej masy...

Anonimowy pisze...

Pani rektor przegrała kolejną sprawę w sądzie. Sprawa dotyczy udostępnienia opinii uczelnianego prawnika dot. konkursu na ginekologię, o której wielokrotnie pisano na tym blogu. Po przegraniu sprawy na miejscu pani rektor odwołała się do Warszawy. Na to pieniądze uczelnia zawsze ma. Tam jednak też przegrała i ten wyrok jest ostateczny. A ma takich świetnych prawników. Nie ma tylko wstydu.

Anonimowy pisze...

Prawników ma słabych, takich którzy przegrywają wszystkie sprawy. A te sprawy to w całej rozciągłości krzywda ludzka. Ciekawe ile pieniędzy musiały wydać władze na przegrane sprawy.Nie swoich pieniędzy, tylko uczelnianych. Kilka milionów dla francuzów i sporo innych odszkodowań i kosztów sądowych. Brak słów.

Anonimowy pisze...

Opinia prawna stanowi broń przeciwko komuś albo obronę przed oskarżeniami. Sądzę, że opinia ta była "Wątpliwa" o czym pracodawca dobrze wiedział i dlatego nie chciał jej udostępnić. Służyła bowiem skrzywdzeniu profesora. Takich opinii i opartych na nich działań jest w naszej uczelni więcej, co potwierdzają liczne przegrane sprawy w sądach. Prawnicy są za to sowicie opłacani. Znacznie lepiej niż profesorowie.