Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 5 listopada 2010

Zamigotało światełko w tunelu uniwersyteckiej i medycznej hańby wrocławskiej, i szybko zgasło...

AM: Dziekan Wydziału Lekarskiego zachowała stanowisko

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Innymi słowy, tzw. "wysoka" rada akceptuje degradację naukową swojego wydziału, zawieszenie uprawnień i w praktyce zbliżającą sie dalszą kompromitację polegającą na możliwej utracie praw do doktoryzowania?

Anonimowy pisze...

"honorowym", jeżeli w tym przypadku można mówić o honorze, wyjściem jest ustąpienie dziekanki, ale nie należy się tego spodziewać.

Anonimowy pisze...

Jaki honor ??? dla niektorych naukowcow to pojecie calkowicie obce. Wazne sa tytuly, wladza, ponizanie i niszczenie innych. Jak ktos kiedys zauwazyl - wroclaw i katowice za komunizmu byly najbardziej zwiazane z partia, sluzba bezpieczenstwa etc. Moze to jest glowna przyczyna tego co sie teraz dzieje...

Anonimowy pisze...

Brawo związki zawodowe z Wrocławia, które sprawę nagłośniły i doprowadziły do końca. Nasze związki niestety od dłuższego czasu zastanawiająco milczą i milczą, tak jakby nie było o co walczyć. Podwyżki dla pracowników głodowe, a jeszcze rozdane po uważaniu. Wcale nie tak jak bylo uzgodnione ze związkami. A więc kto będzie robił tą naukę ? Może kuraszewska ze swoją gwardią przyboczną z ogromnymi pensjami godnymi prezydentów i dyrektorów. Doktorzy mają jeszcze daleko nawet do średniej krajowej i za tą jałmużnę mają robić naukę? To nauka nie jest godna godziwej zapłaty? niech więc robi ją administracja.