Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 29 listopada 2010

KOMPROMITACJA

Rektor R. Andrzejak nie został odwołany przez Kolegium Elektorów.

10 komentarze:

Anonimowy pisze...

A zego można było się spodziewać w tym kraju gdzie etyka jest piętnowana, a patologia nagradzana ? To było oczywiste.

Anonimowy pisze...

"Układ" trzyma się mocno, we Wrocławiu, w Katowicach i pewnie w wielu innych miejscach tego kraju...

Anonimowy pisze...

Mami się młodych nieprawidziwymi wizjami rozwoju kadry naukowej, promowaniu zdolnych i ambitnych, a obok za plecami ministerstwa dba tylko o własne profity i super emeryturę w 'nagrodę' za kombinowanie.

Anonimowy pisze...

Trudno się temu dziwić, przecież to są te same osoby, które go wybrały. Narażają swoją uczelnię, ale myślę, że się tym nie martwią. Szkoda, że nie dotarło do nich to, co oczywiste. Ponadto tak samo jak u nas zachowania etyczne i akademickie nie są wskazane.

Anonimowy pisze...

Wstyd być teraz pracownikiem AM Wrocław, ale jeszcze większym wstydem jest bycie senatorem lub elektorem, który(a) wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu zagłosował(a) przeciw odwołaniu plagiatora (czyli oszusta, złodzieja, przestępcy) z funkcji rektora. Najlepsze jest to, że sam odwoływany też głosował...
Vivat Academia !!!

Anonimowy pisze...

Ex rektor i dzis znowu rektor wprowadził się do gabinetu i wyłączył fax, żebt nie dotarło kolejne odwołanie z ministerstwa...

Anonimowy pisze...

Znając mentalność Ryśka, to teraz odwoła prorektora, który niesłusznie zajmował jego stołek przez ostatnie tygodnie...
A miało byc tak pieknie.
Czekamy na szybką reakcję ministerstwa!!!

Anonimowy pisze...

no to teraz powini zabrać jeszcze doktoraty
i zarząd komisaryczny wprowadzić!

Anonimowy pisze...

No cóż, wierność (a może lepiej poweidzieć służalczość) pracowników wobec władzy niezależnie od tego co zrobi jest zdumiewająca. We Wrocławiu ma to wyraz w kryciu nieogodnej postawy rektora Andrzejaka, a w Zabrzu członkowie Rady Wydziału byli świadkami skandalicznego zachowania Dziekana Króla, który "bronił" Panią Rektor przed prof. Pluskiewiczem, który odważył się zadawać trudne pytania. Zawsze warto postawić pytanie: o co chodzi? dlaczego ludzie nie potrafią zdobyć się na minimum przyzwoitości? Chyba odpowiedź jest zawsze ta sama: IDZIE O PIENIĄDZE!

Anonimowy pisze...

Bez wątpienia idzie o pieniądze, bo władza zawsze się z tym kojarzy. Dodajmy, że wielkie pieniądze zarabiają ( jak prezydent kraju), a oprócz tego wielkie pieniądze dzielą wg swojego widzimisię i niesprawiedliwie. Szkoda że nie swoje tylko nasze, z podatków. A my im na to wspaniałomyślnie pozwalamy i milcząc pozwalamy (z wyjątkiem jednej osoby). Więc skoro robi za nas niebezpieczną robotę to powinniśmy ją wspierać, a tego nie robimy. Po kątach to wszyscy bez wyjątku, gdzie ucho przystawić krytykują, gardzą, dziwią się i pomstują. A na forum cisza. Wstydliwa i tchórzowska cisza.