piątek, 8 października 2010

Stanowisko Senatu SUM

W ostatniej relacji z posiedzenia Senatu SUM sygnalizowałem, że to gremium podjęło uchwały dotyczące planowanych reform nauki i systemu opieki zdrowotnej. Poniżej zamieszczam ich treść wraz z pdf-ami projektów ustaw. Każdy (bardzo cierpliwy) Czytelnik sam może zapoznać się w tymi dokumentami i samodzielnie ocenić sytuację.

Ustawa o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

Ustawa o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw

Stanowisko Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym w wersji z dnia 9 sierpnia 2010 r.

Stanowisko Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, podane przez Pana linki do stanowisk Senatu nie działają. Bardzo chętnie bym je przeczytał, ponieważ uważam, że Projekt Ustawy jest wysoce niesprawiedliwy, zwłaszcza jeśli chodzi o rekrutację na specjalizację.
Pozdrawiam
Grzegorz Wojda

Anonimowy pisze...

Dziękuję za szybką "naprawę" linków.
Brawa należą się również Senatorom naszej uczelni za negatywne stanowisko w sprawie proponowanych zmian. Zmiany te prowadziłyby, moim zdaniem, do licznych przypadków nadużyć i nepotyzmu w trakcie rekrutacji na specjalizację.
Jeśli szuka się oszczędności może warto by było wprowadzić płatne poprawki LEP-u i LDEP-u dla osób chcących podwyższyć uzyskany wynik?
Pozdrawiam
Grzegorz Wojda