Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 3 września 2010

Podsumowanie sierpnia

W sierpniu zanotowałem spory ruch na blogu, jak na okres wakacyjny. Zainteresowanie Czytelników wzbudził list studenta opublikowany 8 sierpnia, a także tekst o płatnych studiach medycznych. Do tych materiałów nadeszło sporo komentarzy, natomiast gdyby mierzyć oddźwięk liczbą wejść to na pierwszym miejscu należało by postawić link o Prof. J. Hołowieckim (przez parę dni blog odwiedzało blisko 300 osób dziennie). Ale nadszedł tylko jeden komentarz. Czyżby wymowa faktów była tak porażająca?

Pewne zainteresowanie (7 komentarzy) towarzyszyło informacji dotyczących wydarzeń w uczelni wrocławskiej. Dotąd z bliżej mi nieznanych powodów do tekstów dotyczących zarzutów postawionych Rektorowi Andrzejakowi nie napływały komentarze. A tak na marginesie podsumowania miesiąca, co jeszcze się musi wydarzyć by zakończyć tę kompromitującą historię?!

…standardy godne ludów pierwotnych coraz bliżej…
…polskie środowisko akademickie milczy…

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A mnie nie dziwi brak komentarzy na temat sytuacji w wrocławskiej uczelni. Przecież na naszej uczelni też mamy bagno opisane dokładnie nie tylko w lokalnej prasie, ministerstwo i władze lokalne też o niej wiedzą. I co?? Żadnej reakcji jednostek nadrzędnych. Widocznie teraz tak musi być: Im gorzej, tym lepiej......

Anonimowy pisze...

A może trzeba zastosować jakąś formę "społecznej dezaprobaty", ostracyzmu ... dla tego typu działań? Nasza Pani Rektor "szefuje" wszystkim rektorom medycznym w kraju. Mogłaby zapytac p. Andrzejka czy długo jeszcze będzie chował głowę pod dywan?

Anonimowy pisze...

Goroco popieram przedmówce. Pani Rektor chyba czyta bloga prof. Pluskiewicza...