poniedziałek, 19 lipca 2010

Granty w 39 konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W ostatnich tygodniach przebywałem na urlopie, tylko okazjonalnie miałem dostęp do internetu. Udało mi się jednak spojrzeć na wyniki ostatniego, 39 konkursu ministerialnego na granty naukowe. Miła niespodzianka, pracownicy naszej uczelni uzyskali finansowanie 14 projektów. W zestawieniu z wynikami poprzednich edycji konkursów ministerialnych to znakomita wiadomość. 6 wniosków z Wydziału Lekarskiego w Katowicach, 5 z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej oraz 3 wnioski z Wydziału Opieki Zdrowotnej uzyskało uznanie recenzentów.

Dość duża, w odniesieniu do poprzednich konkursów, była także liczba wniosków wynosząca 38.

Nie ma niestety projektów finansowanych z Wydziałów Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu oraz Zdrowia Publicznego. 3 wnioski z Zabrza oraz 2 z Bytomia przepadły w postępowaniu konkursowym. Ta niepokojąca dysproporcja między wydziałami musi zastanawiać i martwić. Dlaczego pracownicy z Zabrza i Bytomia mają zerowe konto? To bardzo źle wróży tym wydziałom w perspektywie następnych lat; wszak cykl powstawania publikacji jest długi i można przewidywać, że dzisiejsza słabość wyrażająca się brakiem grantów odbije się zmniejszeniem dorobku naukowego.

Niebawem przedstawię wyniki innych uczelni medycznych.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

w GW znowu o SUM- o zwalnianiu pielęgniarek i skandaliczym postępowaniu z pacjentami na Ceglanej, o szpitalu na Wyciska-polecam.

Anonimowy pisze...

Granty ok! a Pan Panie Prof. ma aktualnie jakiś grant? czy jak zwykle krytyką zamknąć usta innym a o sobie nic nie napisać!!!

Anonimowy pisze...

Watpie, czy nauka w tym kraju ma w ogole jakikolwiek sens. Nie o taka polska nauke walczyli nasi rodzice. Jest coraz gorzej, deficyt budzetowy ogromny, stajemy sie biedna waska grupa, nikomu niepotrzebnych specjalistow.