Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 17 maja 2010

Nasze najbliższe spotkania

Spotkanie z najlepszym polskim felietonistą,redaktorem
Stanisławem Michalkiewiczem - Polska po Katastrofie
odbędzie się w środę 19 maja o godzinie 17:00 w klubie 4-Art
ul. Wieczorka 22 w Gliwicach

Natomiast w przyszłym tygodniu Gliwicki Klub Frondy oraz Instytut Globalizacji zapraszają na konferencję:

âCywilizacja Zachodu w czasach ostatecznychâ24-25 maja 2010 - Centrum Edukacyjne im Jana Pawła II

Wykładowcy: prof. Piotr Jaroszyński, dr Cezary Mech, prof. Dariusz Gątarek, Bogna Białecka, Tomasz Regiewicz OFM cap, Sebastian i Katarzyna Kubisowie Czytaj dalej

Tu do pobrania Plakat

Ostatnio widzieliśmy

Przy pękającej w szwach auli, oglądnęliśmy filmy przywiezione nam przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi. Po nabożeństwie fatimskim z procesją udaliśmy się na pokaz. Pierwszy wyświetlany był film Fatima, orędzie tragedii, czy nadziei? - nakręcony przez Instytut - oparty jest na książce Antonio A. Borelli pod tym samym tytułem.
Zobaczyliśmy, sytuację naszą i świata w swej straszliwej grozie. Niektóre zapowiedzi Matki Bożej w Fatimie już się spełniły. Nie posłuchaliśmy Jej, nie zaczęliśmy nawracać się i pokutować, co poskutkowało komunizmem i II Wojną Światową. My to niby wiemy. Ale póki nie zobaczymy, to tak naprawdę nie wierzymy. Dlatego film The Sowiet Story łotewskiego reżysera Edvinsa Snore\'a był szokiem dla wielu widzów. Czytaj dalej

Osoby chcące otrzymać film The Soviet Story wraz z pismem Polonia Christiana proszę o zapisy mailem

Prosimy o rozesłanie tego maila znajomym!

pozdrawiam

Marek Waniewski

http://www.fronda.gliwice.pl
http://fronda.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

No to teraz pan profesor wkracza w kampanię wyborczą...i nie mamy wątpliwości po czyjej stronie :-)))

Anonimowy pisze...

I w taki sposób polityka wkracza na łamy tego bloga. Szkoda.

Anonimowy pisze...

Dziękuję za informację. Napewno z ogromną przyjemnością przybędę na te spotkania.Znam zarówno red S. Michalkiewicza, prof. P. Jaroszyńskiego oraz dr C.Mecha z najlepszej strony. Są to osoby godne najwyższego szacunku. Zapraszam zatem autora wpisu z godz. 12.30 na te spotkania. Najpierw trzeba wysłuchać a potem krytykować.