środa, 14 października 2009

O mobbingu w polskich uczelniach

Serwis Mediator Akademicki kontra Mobbingw działaniu
 
Od kilku miesięcy buduję serwis Mediator Akademicki kontra Mobbing http://nfamob.wordpress.com/mając nadzieję, że będzie miał jakieś znaczenie dla osób mobbingowanych, szczególnie tych ze środowiska akademickiego, szukających informacji i pomocy. Mam tez nadzieję, że serwis odegra jakąś pozytywną rolę w działaniach na rzecz wprowadzenia do polskiego systemu akademickiego instancji mediatora. Jak do tej pory, mimo wieloletnich apeli, nie było woli aby taką instancję wprowadzić. Tym niemniej problem został zauważony. Mając na uwadze, że 'kropla drąży skałę' zamieszczam w serwisie coraz to nowe posty, których się uzbierało już ponad 200. Mimo, że temat serwisu nie jest 'ekscytujący' strona zanotowała już ponad 16 tysięcy odwiedzin, zwykle kilkadziesiąt - stokilkadziesiąt odwiedzin dziennie.
Gdyby propozycje antymobbingowe zamieszczone na stronie zostały zauwazone także przez decydentów akademickich i wprowadzone do polskiego życia akademickiego na pewno i efekty pracy polskich naukowcow byłyby lepsze. Jest bowiem udowodnione, że mobbing ma bardziej destrukcyjny wpływ na rezultaty pracy naukowej, niż brak pieniędzy. Po wyjściu poza zasieg mobbingu można coś w nauce zrobić, w zasięgu oddziaływania silnego mobbingu efekty pracy, nawet finansowanej, mogą spadać do zera. A więc ciągłe pisanie o pieniądzach, a milczenie o mobbingu akademickim - to jest Manipulacja.
Wykaz wpisów na stronie "Mediator Akademicki kontra Mobbing" uszeregowanych według popularności
Zachęcam do zapoznania się z nimi, przesyłanie uwag, informacji i tekstów, które by można na stronie zamieścić.
Józef Wieczorek
Redaktor serwisu Mediator Akademicki kontra Mobbing http://nfamob.wordpress.com/
Kontakt:

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

U nas w Uniwersytecie nie istnieją takie zjawiska jak mobing, konflikty czy nepotyzm. Jesteśmy dzięki Jej Magnificencji i Pani Kanckerz wolni od tego typu problemów. W dobrej atmosferze wzajemnego szczacunku i zaufania zarabiamy nieźle ku chwale Uczelni i Jej Władz, które od samego początku każdej formie niesprawiedliwościu mówią ostre i zdecydowane NIE! Z uśmiechem politowania patrzymy na tego typu inicjatywy nieudaczników i wichrzycieli w innych ośrodkach. Przecież wystarczy wybrać odpowiednie władze, a problemy wszelkie przestaną istnieć. Na szczęście nie damy sie sprowokować i pozostaniemy wierni światłej linii wyznaczonej przez Władze i Senat. Niech nam żyją!

P.S. To pisałem ja Jarząbek