Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

piątek, 2 października 2009

Inauguracja roku akademickiego

Wczorajsza inauguracja roku akademickiego zgromadziła wyjątkowo duże audytorium. Całe spotkanie było dość dynamiczne, trwało niecałe 2 godziny. W czasie uroczystości usłyszeliśmy wiele informacji dotyczących naszej uczelni i postronny, bliżej niezorientowany słuchacz mógłby odnieść wrażenie, że Śląski Uniwersytet Medyczny to wiodąca uczelenia medyczna w skali co najmniej krajowej. Choć daleki jestem od krytyki wszystkiego co nas otacza w uczelni to zaliczenie w jej dzisiejszej kondycji i kształcie do grupy liderów polskich wyższych szkół medycznych to zwykła propaganda sukcesu. Ciągle przedstawia się nam plany, projekty, zamierzenia, ale codzienność jest szara i smutna.
Na koniec interesujący wykład dotyczący zagadnień dotyczących diety wygłosiła Pani Profesor M. Wardas. Dla mnie szczególnie znaczące było stwierdzenie Pani Profesor, że w krajach gdzie młodzież powszechnie pije duże ilości coca-coli zaburzających wchłanianie wapnia występuje zwiększone zagrożenie osteoporozą, czyli chorobą którą zajmuję się w pracy zawodowej i naukowej.

Dla uświadomienia sobie gdzie jest nasze rzeczywiste miejsce na mapie polskich uczelni warto otworzyć link poniżej...

Infrastruktura szkolnictwa wyższego - lista projektów wybranych do dofinansowania

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

A na Ligocie ze stołówki studenckiej powstają sale wykładowe. Akademiki już świecą pustkami, czynsz jest non stop podnoszony.

Anonimowy pisze...

Przecież ta uczelnia nie jest dla studentów ani dla nauczycieli akademickich. Razem stanowimy dodatek do administracji. Pomijając apanaże najwyższej władzy, mało kto wie o całkiem niezłej kondycji finansowej pracowników administracji. Tak to jest skonstruowane, że nauczciel nie ma prawa do premii, ale już sekretarka tak i to w wysokości budzącej zazdrość u asystenta czy adiunkta... Oczywiście są wyjątki. Ciekawym pytaniem jest także dlaczego w rektoracie, czy dziekanacie funkcjonują na koszt uniwersytetu klimatyzacje, woda mineralna, artykuły biurowe są po prostu kupowane. W Katedrach na ołówki, gumkę myszkę i papier trzeba czekać, czekać i na końcu dowiedzieć się, że procedurę unieważniono i... trzeba czekać. A jak to jest z obsługą granów, to też we każdy, kto popełnił taki błąd. Harmonogram zakupów? Ha ha, przetarg panie, realizacja za dwa lata, a że terminy w grancie minęły? To już nie jest zmartwienie administracji. Podobnie dzieje się w szpitalach ŚUM, gdzie liczba pracowników administracji jest porównywalna z ilością lekarzy. Całkowite odwrócenie ról...

Anonimowy pisze...

Hmm z tych wywodów płynie wniosek, że pora zmienić kwalifikacje zawodowe na sekretarkę z procownika akademickiego. Szanowni pańtwo a może by tak opuścić mury tej wspaniałej uczelni i zająć się prowadzeniem działalności na własny rachunek bez rzucających kłody pod nogi pracowników administracji oraz katorżniczego prawa o zamówieniach publicznych.

Anonimowy pisze...

Tak, te "nisko opłacane wyjątki" to szeregowi pracownicy o stażu pracy w NASZEJ (jeszcze??) Uczelni, dłuższym niż pięć i więcej lat. .......bez szans na godne traktowanie, podwyżki, dodatkowe premie, ledwo tolerowani przez aktualne władze. Ale też są wyjątki.

Anonimowy pisze...

Drodzy Państwo,
przykro czytać, że u osób mogących pracować na kilku etatach jednocześnie (!) zawiść budzi premia sekretarki, której wynagrodzenie zasadnicze wynosi ok. 1600 zł. brutto:-)
Sekretarka w powszechnym rozumieniu parzy kawę i jest niepotrzebną biurwą jednak zaręczam, że w jednostkach naukowych jej obowiązki wykraczają daleko poza powyższe.
Pozdrawiam wszystkich tych, którym jest wiecznie "za mało".