Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

sobota, 17 października 2009

Ciekawe wieści z Sosnowca

Jak SUM lekceważy Sosnowiec

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

SUM lekceważy wszystkich!!!! Zdziwiłoby mnie gdyby władze SUM chciały z kimś rozmawiać, pani rektor przecież nic nie musi, cały czas zasłania się autonomią. Chyba nikt jeszcze pani rektor nie powiedział, że rozmowa wcale nie jest czymś złym. Pani rektor twierdziła również, że nie musi rozmawiać ze związkami zawodowymi w szpitalu na Ceglanej, nie musi odpowiadać na zapytania posła Balickiego, zrobić w trąbę wojewodę śląskiego i WKDS to dla niej nic nagannego !!!! Ale widać tym którzy mają przywilej odwołania rektora takie zachowanie odpowiada. Taki wizerunek SUM i arogancja władz idą niestety dalej w Polskę, a ja każdego dnia wstydzę się, że skonczyłam Śląski Uniwersytet Medyczny=Uniwersytet AFER.

Anonimowy pisze...

"Na koniec posiedzenia Rady Wydziału zapytałem Dziekana o status klinik alergologii i endokrynologii po ich translokacji do Katowic, gdyż wg doniesień prasowych działają one nielegalnie. Dziekan Prof. W. Król stwierdził, że cała sprawa służy tylko zwiększaniu nakładu Gazety Wyborczej, a kliniki funkcjonują jak najbardziej w zgodzie z obowiązującym prawem. Obecny na sali Prorektor ds. Klinicznych Prof. P. Jałowiecki potwierdził opinię Dziekana. "

No to właściwie o co tyle szumu jak wszystko jest zgodne z obowiązującym prawem, echhh to ma być elita Polskiej inteligencji, dająca przykład młodzieży? Mam nadzieję, że za kilka lat obecna młodzież podobnie potraktuje swoich mentorów oczywiście zgodnie z literą prawa ) a leciwe już grono wzajemnej adoracji przeklinać będzie swoje lekcje udzielane wygłodzonym adeptom finansowej ruletki.

Anonimowy pisze...

W aresztach i więzieniach też wszyscy mówią, że są niewinni i działali zgodnie z prawem.