środa, 29 lipca 2009

W odpowiedzi na zapytanie Czytelnika

Na zapytanie Czytelnika dotyczące interpelacji poselskiej dotyczącej Profesora Dzielickiego odpowiadam, że nie miałem dotąd żadnej wiedzy w tej mierze. Przed chwilą zadzwoniłem do Profesora z tym pytaniem i uzyskałem odpowiedź, że taka interpelacja była przed rokiem i w jej wyniku Minister Zdrowia Ewa Kopacz skierowała sprawę do prokuratury przeciw dyrektorowi A. Drybańskiemu. Dalsze losy tego wniosku nie są znane Profesorowi.
I druga poruszona kwestia: co Pani Rektor zrobiła w sprawie zwolnienia Profesora?
Niech za odpowiedź posłuży informacja, że na moje pytanie w czasie posiedzenia Senatu jak Pan Profesor po pozbawieniu go możliwosci kontaktu z pacjentem ma prowadzic zajęcia dydaktyczne Pani Rektor stwierdziła, że będzie prowadzic wykłady i seminaria. Taki lokalny model medycyny klinicznej: nauczanie bez pacjenta...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo dziękuję Panie Profesorze! Czyli jest tak jak podejrzewałam, nazwę to wprost-Pani Rektor nie zrobiła NIC! Czyli stan jest taki-Pani Minister Zdrowia kieruje sprawę do prokuratury, w roli głównej oczywiście dyrektor Drybański, częsty bywalec Sądu Pracy, a Pani Rektor w nagrodę daje mu następne dyrektorskie stanowisko na Ceglanej. Nawet już się nie chce tego komentować, brakuje słów!!!!!!!! W sprawie Ceglanej też została złożona interpelacja w Sejmie. I dobrze. Niech wszyscy się dowiedzą jaka jest władza SUM i kierownictwo szpitali klinicznych.Zastanawiam się tylko czy inne uczelnie medyczne też zaistniały już nawet w Sejmie czy tylko my sięgamy już dna.

Anonimowy pisze...

Pewnie inne uczelnie medyczne nie rozwiązują swoich problemów z pomocą władz wojewódzkich czy parlamentarzystów, ale widocznie władze innych uczelni znają słowo DIALOG. Chyba faktycznie nie słychać, by tego typu wydarzenia miały miejsce gdzie indziej. Taki widać model władzy miała tylko do zaproponowania obecna Rektor. Czytając blog Pana Profesora dochodzę do wniosku, że SUM sięgnął dna na wielu płaszczyznach! Kompromitacja w skali kraju.