Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 29 lipca 2009

W odpowiedzi na zapytanie Czytelnika

Na zapytanie Czytelnika dotyczące interpelacji poselskiej dotyczącej Profesora Dzielickiego odpowiadam, że nie miałem dotąd żadnej wiedzy w tej mierze. Przed chwilą zadzwoniłem do Profesora z tym pytaniem i uzyskałem odpowiedź, że taka interpelacja była przed rokiem i w jej wyniku Minister Zdrowia Ewa Kopacz skierowała sprawę do prokuratury przeciw dyrektorowi A. Drybańskiemu. Dalsze losy tego wniosku nie są znane Profesorowi.
I druga poruszona kwestia: co Pani Rektor zrobiła w sprawie zwolnienia Profesora?
Niech za odpowiedź posłuży informacja, że na moje pytanie w czasie posiedzenia Senatu jak Pan Profesor po pozbawieniu go możliwosci kontaktu z pacjentem ma prowadzic zajęcia dydaktyczne Pani Rektor stwierdziła, że będzie prowadzic wykłady i seminaria. Taki lokalny model medycyny klinicznej: nauczanie bez pacjenta...

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo dziękuję Panie Profesorze! Czyli jest tak jak podejrzewałam, nazwę to wprost-Pani Rektor nie zrobiła NIC! Czyli stan jest taki-Pani Minister Zdrowia kieruje sprawę do prokuratury, w roli głównej oczywiście dyrektor Drybański, częsty bywalec Sądu Pracy, a Pani Rektor w nagrodę daje mu następne dyrektorskie stanowisko na Ceglanej. Nawet już się nie chce tego komentować, brakuje słów!!!!!!!! W sprawie Ceglanej też została złożona interpelacja w Sejmie. I dobrze. Niech wszyscy się dowiedzą jaka jest władza SUM i kierownictwo szpitali klinicznych.Zastanawiam się tylko czy inne uczelnie medyczne też zaistniały już nawet w Sejmie czy tylko my sięgamy już dna.

Anonimowy pisze...

Pewnie inne uczelnie medyczne nie rozwiązują swoich problemów z pomocą władz wojewódzkich czy parlamentarzystów, ale widocznie władze innych uczelni znają słowo DIALOG. Chyba faktycznie nie słychać, by tego typu wydarzenia miały miejsce gdzie indziej. Taki widać model władzy miała tylko do zaproponowania obecna Rektor. Czytając blog Pana Profesora dochodzę do wniosku, że SUM sięgnął dna na wielu płaszczyznach! Kompromitacja w skali kraju.