Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

wtorek, 28 lipca 2009

Pożegnanie

Wczoraj na Cmentarzu Komunalnym w Katowicach odbyła się uroczystość pogrzebowa Pana Profesora Edwarda Felusia. Profesora poznałem w 1983 roku, kiedy rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Alergologii w Zabrzu. Był to człowiek o rzadko spotykanym, pogodnym charakterze i przyjaznym stosunku do otaczającego świata. Pracowaliśmy całe lata w tym samym zespole i nie zdarzyła się nigdy sytuacja by Profesor nie pomógł komukolwiek z nas, pracowników. Pacjenci Go uwielbiali.
Pana Profesora będą pamiętali wszyscy, którzy mieli to szczęście spotkać Go w swym życiu.
W pogrzebie brała udział grupa pracowników uczelni, w tym wielu z Wydziału Farmaceutycznego, w którym Profesor pracował wiele lat, pełniąc m.in. funkcję Prodziekana. Słowo pożegnalne wygłosił dr hab. Jerzy Jarząb, dawniej także pracownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii, bliski współpracownik Profesora i Jego przyjaciel.
Dziwić może tylko brak obecności oficjalnej delegacji z dawnej kliniki Profesora, jak również brak przedstawicieli aktualnych władz uczelni.
Przed napisaniem tych paru zdań chciałem zaczerpnąć informacji o Profesorze ze strony internetowej uczelni, ale ku memu żalowi i zdziwieniu wśród biogramów profesorów i doktorów habilitowanych nie znalazłem informacji o Profesorze Felusiu.

1 komentarze:

ewapaw@sum.edu.pl pisze...

Szanowny Panie Profesorze,
Czuję się zobowiązana do sprostowania zamieszczonej przez Pana informacji dot. zmarłego Prof. Edwarda Felusia.
Baza do której Pan sięgnął zawiera biogramy aktualnie zatrudnionych w SUM samodzielnych pracowników naukowych. Obszerny biogram Prof. Edwarda Felusia - jako pracownika emeytowanego od 1995 roku - znajduje się w internetowych bazach: "Słownik medycyny i farmacji Górnego Śląska" oraz "Centrum Dokumentacji Dziejów Medycyny i Farmacji Górnego Sląska".

Ewa Pawłowska, Biblioteka Główna