wtorek, 28 lipca 2009

Pożegnanie

Wczoraj na Cmentarzu Komunalnym w Katowicach odbyła się uroczystość pogrzebowa Pana Profesora Edwarda Felusia. Profesora poznałem w 1983 roku, kiedy rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Alergologii w Zabrzu. Był to człowiek o rzadko spotykanym, pogodnym charakterze i przyjaznym stosunku do otaczającego świata. Pracowaliśmy całe lata w tym samym zespole i nie zdarzyła się nigdy sytuacja by Profesor nie pomógł komukolwiek z nas, pracowników. Pacjenci Go uwielbiali.
Pana Profesora będą pamiętali wszyscy, którzy mieli to szczęście spotkać Go w swym życiu.
W pogrzebie brała udział grupa pracowników uczelni, w tym wielu z Wydziału Farmaceutycznego, w którym Profesor pracował wiele lat, pełniąc m.in. funkcję Prodziekana. Słowo pożegnalne wygłosił dr hab. Jerzy Jarząb, dawniej także pracownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii, bliski współpracownik Profesora i Jego przyjaciel.
Dziwić może tylko brak obecności oficjalnej delegacji z dawnej kliniki Profesora, jak również brak przedstawicieli aktualnych władz uczelni.
Przed napisaniem tych paru zdań chciałem zaczerpnąć informacji o Profesorze ze strony internetowej uczelni, ale ku memu żalowi i zdziwieniu wśród biogramów profesorów i doktorów habilitowanych nie znalazłem informacji o Profesorze Felusiu.

1 komentarze:

ewapaw@sum.edu.pl pisze...

Szanowny Panie Profesorze,
Czuję się zobowiązana do sprostowania zamieszczonej przez Pana informacji dot. zmarłego Prof. Edwarda Felusia.
Baza do której Pan sięgnął zawiera biogramy aktualnie zatrudnionych w SUM samodzielnych pracowników naukowych. Obszerny biogram Prof. Edwarda Felusia - jako pracownika emeytowanego od 1995 roku - znajduje się w internetowych bazach: "Słownik medycyny i farmacji Górnego Śląska" oraz "Centrum Dokumentacji Dziejów Medycyny i Farmacji Górnego Sląska".

Ewa Pawłowska, Biblioteka Główna