Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

środa, 15 lipca 2009

25187

To jest liczba wejść na blog od 24-go czerwca 2008 roku (wcześniej nie prowadziłem statystyki).

Wszystkim czytelnikom bloga dziękuję za zainteresowanie i komentarze. W ostatnich tygodniach, mimo wakacji, liczba czytelników stale wzrasta. Wasza obecność i chęć czytania moich tekstów utwierdza mnie w przekonaniu, że ciągle w Polsce istnieje głód „wolnego słowa”. I choć rzadko przyszło mi pisać o sprawach, które można określić jako „pozytywy” to przecież opisuję rzeczywistość taką jaką widzę wokół nas. Bez lukrowania i bez cenzury.

Dużo jeszcze trzeba zmienić!

I na koniec, nieśmiała prośba, proszę o więcej komentarzy.

4 komentarze:

Jarek pisze...

Ten głód wolnego słowa na prawdę istnieje. Smutna jest ta rzeczywistość, w której brak podstawowej uczciwości w relacjach międzyludzkich, pracy, domu i szkole. I SUM - szkoła z tradycjami, szkoła wyższa, wpisuje się niestety w tę smutną rzeczywistość. Nie dziwi więc fakt, że wielu, choć sami nie są na tyle odważni, oczekiwało na uczciwy i sprawiedliwy głos rozsądku oraz prawdy. Panie Profesorze jest Pan odważnym i mądrym człowiekiem. Życzę wielu sukcesów i pragnę oraz wierzę, że tak będzie, aby został Pan Rektorem Swojej Uczelni.

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie Profesorze
To, że wydział zabrzński jest systematycznie niszczony widać gołym okiem. Dzieje się tak za wiedzą i zgodą jego dziekana. Dziwi tylko milczenie elit zabrzańskich. Może czas podjąć kroki zmierzające do jego odwołania? Działa przecież na szkodę wydziału. Jeżeli chodzi o prymitywne posunięcia dyr.Drybańskiego wobec doktora M.Czekaja to najpewniej pragną wyeliminować go z toczących się spotkań mediacyjnych. Innych zastraszonych łatwiej będzie przekonać do zmiany zdania. I gdyby nawet wygrał w sądzie, czego mu serdecznie życzę, to pewne działania okażą się już nieodwracalne. To jest sposób działania tyranów. Ale oni też padają i odchodzą w niesławie, co widać po Korei Północnej i Kubie.
Seredcznie pozdrawiam z Katowic.

Anonimowy pisze...

Podpisuję się pod poprzednimi komentarzami :) i życzę sobie oraz innym jakkolwiek związanym z SUM, więcej tak fantastycznych osób jak Pan, Profesorze. A Panu ( i nam przede wszystkim!!!! ) życzę objęcia funkcji Rektora SUM.

POWODZENIA!!!

Student WL Katowice

Anonimowy pisze...

Panie Profeorze,
jestem pracownikiem AM we Wrocławiu. Dziękuję za to , że stoi Pan za prawdą, za dobrymi obyczajami w nauce, za walką z plagiatorami. Z zainteresowaniem czytam również Pańskie relacje z frontu walki z czerwoną pajęczyną, która omotała nasze uczelnie. Pańscy interlokutorzy (żeby to miękko wtrazić) mówią, że jest Pan oszołomem, który nie liczy się z "dobrem swojej Alma Mater". Oczywiście rozumieją pod tym szyldem tylko basowanie władzy i zawijanie brudów po dywan. Są to metody z dawnej epoki. Szkoda tylko, że jedynym sojusznikiem myślących jak my jest biologia. Ale pomimo tego trzeba mieć nadzieję.
A Panu Profesorowi życzę wiele zdrowia i wiary w słuszność swego działania.
Wyznawca z Wrocławia