Pomoc dla Ukrainy

To jest też moja wojna

Stowarzyszenie Pokolenie ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0023 2833 5191

Witajcie!! Zapraszam wszystkich na fb Pokolenia. Będziemy dokładnie informować o wszystkich przedsięwzięciach. Proszę o pilne wpłaty bo na granicy w Krościenku dramat i z samego rana trzeba kupić pampersy, soczki dla dzieci itp. Równocześnie prośba o dokładne czytanie naszych komunikatów na fb bo nie możemy się rozjeżdżać w działaniu. Jesteśmy w stałym kontakcie z zarządzaniem kryzysowym wojewody i pogranicznikami. Wiemy co jest potrzebne. Dzisiaj bus od nas był po ukraińskiej stronie, mamy grubo ponad setkę wolontariuszy, jutro zaczniemy uruchamiać punkty w 15 miastach. Musimy działać sensownie i rozważnie żeby pomagać, a nie po to żeby mieć satysfakcję. Poniżej tekst z fb.

Wracamy!! Od dawna nie uruchamialiśmy fb, ale Putin i jego agresja na Ukrainę zmusza nas do działania. Dlatego wracamy, bo to też jest nasza wojna. Ukraina krwawi, Ukraina walczy. Prezydent Zeleński przejdzie do historii jako bohater. Na naszych oczach zmienia się cały współczesny świat. Musimy sobie uświadomić, że tam giną ludzie, którzy walczą też o nasze bezpieczeństwo. Tę wojnę musimy wygrać, wszyscy razem, dla nas, naszych dzieci, wnuków i w imię zwykłej przyzwoitości. Dlatego bardzo proszę wszystkich o pomoc. Ogłaszamy zbiórkę, która pójdzie w dwóch kierunkach- pomoc dla armii ukraińskiej czyli kamizelki kuloodporne, hełmy i wszystko co służy do obrony, a nie jest bronią i nade wszystko na zestawy medyczne dla żołnierzy. Jeżeli ktoś chce dawać pieniądze na broń, to postaram się jutro podać właściwe konto, ale my się tym nie zajmujemy. Drugi kierunek to pomoc humanitarna dla uchodźców i ludności cywilnej na Ukrainie. W tym momencie mamy zamówienia od konkretnych ludzi na ponad 500 kamizelek i hełmów- to są już kwoty milionowe. Po kilka razy dziennie będę się starał dawać wpisy i informować o naszych działaniach. Precz z komuną.

poniedziałek, 25 maja 2009

list

1 komentarze:

Piotr Leśniak - Katowice Ligota pisze...

Bardzo dobre pytanie Panie Profesorze!

Być może należałoby zadać też drugie - jakie są konkretne cele i podejmowane w związku z nimi działania Pani Kanclerz (czytaj: pionu administracyjnego w ogóle) dla rozwoju naszej Uczelni, jako bądź co bądź firmy funkcjonującej w XXI w.
Jak na razie jesteśmy, jak to zawsze nie bez żalu powtarzam, skansenem poprzedniego ustroju, jeżeli chodzi o sprawność, organizację, ergonomię i parę innych spraw, przynajmniej, gdy się je ogląda na poziomie poszczególnych ośrodków. Gdyby do tego nazywając rzecz z lekkim tylko przymrużeniem oka dodać także "prawa człowieka" rozumiane, jako możliwości szeregowego pracownika wpływania na rozwiązania dotyczące jego miejsca pracy to otrzymamy obraz tyleż smutny, co przede wszystkim nieprzystający do współczesności.
Temat rzeka.

Pozdrawiam.