Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

środa, 2 października 2019

Ważny głos dotyczący sytuacji w polskich uczelniach


4 komentarze:

Unknown pisze...

Polecam artykuły w najnowszym tygodniku wydawanym przez Polską Akademię Umiejętności
PAUza

Anonimowy pisze...

Mój Boże, dziękuję, że już old kilku lat jestem emerytem i nie muszę pracować na Uczelni, mojej Alma Mater. Pozdrawiam wszystkich, tez kiedyś będziecie emerytami, czego wszystkim życzę.

Anonimowy pisze...

W liście otwartym jest wiele prawdy, chociaż wyrażone w emocjonalny sposób. Bo w postkomunistycznej rzeczywistości w naszych uczelniach, rektorzy nie powinni mieć takiej władzy, żeby odwoływać dziekanów wybranych przez kolegia elektorskie w demokratycznych wyborach. I powoływać swoich kandydatów, którzy z wyborami nie mają nic wspólnego. Jak mogła czuć się rada wydziału, która ich wybrała? Jak może czuć się rektor, który to praktykuje? To teraz każdy niewygodny rektorowi musi czuć się zagrożony. Absolutyzm. Pewnie nie wszystko wiemy i nie będziemy wiedzieli, więc to tym bardziej wydaje się być niepokojące i niesprawiedliwe.

Anonimowy pisze...

Yo wcale nie jest wazny glos. To bardzo smutny glos. A glownie dlatego, ze miejscami klamliwy. Nalaskowski nie jest na cenzurowanym za to, ze 'krytykowal ideologie LGBT', ale za zwykle chamstwo. Po co odnosniki to p. Owsiaka? Po co gadanie o agentach, szczegolnie w wypadku zwiazku. ktory mizdrzy sie do rzadzacych. Zenujace to wszystko.