Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

piątek, 1 marca 2019

W odpowiedzi Czytelnikowi

W odpowiedzi na komentarz Czytelnika do wczorajszego postu muszę jasno stwierdzić, że reformy nauki nie należy utożsamiać z podwyżkami dla naukowców! Trzeba zreformować cały system, stworzyć możliwości rozwoju (środki na badania!) i stawiać wymagania. Dobrze pracujesz, dobrze zarabiasz! A ocenić jakość pracy naukowca nie jest tak trudno.
Bardzo proszę o unikanie takich uproszczeń, nauka ma być motorem rozwoju państwa, a nie łatwą, dobrze płatną synekurą!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Przede wszystkim musi być zachęcająca podstawa, a teraz młody asystent zarabia mniej niż osoby zatrudnione w marketach. Do wykorzystania tych środków muszą być stworzone zespoły ludzi, których już na starcie trzeba zmotywować.
Do innego komentującego (wspominającego o rezydencjach w kurortach zagranicznych), proszę nie mylić badań klinicznych (zagranicznych koncernów) z własnymi projektami/pozyskiwanymi grantami. Chyba nie o taką naukę/rozwój chodzi w reformie.

Anonimowy pisze...

Czyżby to był początek końca "grupy trzymającej władzę"?

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24508081,senat-sum-przeciw-rektorowi-nie-zachowal-sie-jak-maszynka.html#s=BoxLoKaLink