Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

wtorek, 10 października 2017

Ankieta o etyce lekarskiej

Wczoraj jedną z najczęściej powtarzanych w mediach informacji był news o lekarzu, który w czasie egzaminu specjalizacyjnego z psychiatrii filmował pytania specjalnymi okularami, a następnie je przesyłał do znajomej lekarki. Oszustwo zostało wykryte, egzamin został oblany, a lekarz zatrzymany przez policję.

Jaka kara powinna spotkać tego przedstawiciela stanu lekarskiego?

Proszę o zaznaczenie tylko jednej odpowiedzi do 20 października.

Create your survey with SurveyMonkey

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jest to bez dwóch zdań zachowanie naganne, natomiast chciałem dodać, że na egzaminach na WLZ na kierunku lekarskim można ściągać bez żadnych konsekwencji, wyciągając telefony komórkowe i szukając odpowiedzi w Internecie oraz kontaktując się między innymi zdającymi. Wiem o tym bo jestem studentem.
Komisja egzaminacyjna w całym składzie siedzi z przodu sali i udaje że niczego nie widzi.

Można? Można.

Anonimowy pisze...

Na dowód moich wczorajszych słów odnoście bylejakości egzaminów na WLZ umieszczam linki do statystyk CEM odnośnie wyników ostatniego LEKu.

http://cem.edu.pl/aktualnosci/lep/lep_stat.php

Szanowni Państwo absolwenci Wydziału Lekarskiego w Zabrzu zajęli ostatnie miejsce wśród absolwentów ogólnych wydziałów lekarskich (nie liczę Wydziału Wojskowo-Lekarskiego w Łodzi). O czym to świadczy?

Moim zdaniem, jako studenta, oznacza to bezsprzecznie że dydaktyka na WLZ sięgnęła dna.

Anonimowy pisze...

Znowu wydział Zabrzański ma najgorsze wyniki LEKu w Polsce, z czego to wynika ?
pozdrawiam