25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

poniedziałek, 10 grudnia 2012

Przeczytane w Rzeczpospolitej

Tajemnica pewnego kontraktu

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie wiem, czy to może być prawdą, ale poinformowani twierdzą, że Dariusz Jorg, z wyształcenia pedagog obronił doktorat na Wydziale Lekarskim w Zabrzu? Do programu rw wejścia nie ma. Gazety nie pozostawiają na nim suchej nitki, w NIK jest na bezpłatnym urlopie i podobno toczyło się przeciwko niemu jakieś postępowanie. Opinia o nim w jego dawnych kręgach jest jak najgorsza. Prasy do sądu nie podał, co należy rozumieć, że pisała prawdę. Więc jak to wszystko jest możliwe? Czy to może być nagroda za postawę wobec określonych osób?

Anonimowy pisze...

I co, dostanie tytuł doktora nauk medycznych, albo biologii medycznej? To chyba jakiś żart, żeby osoba bez wykształcenia medycznego dostała taki tytuł? Boże, co to się teraz dzieje. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

To jest prawda, jutro Rada Wydziału ma zatwierdzić stopień doktorski dla D. Jorga. Ciekawe jaki będzie wynik...

Anonimowy pisze...

To jest prawda, jutro Rada Wydziału ma zatwierdzić stopień doktorski dla D. Jorga. Ciekawe jaki będzie wynik...