Czytelniku, bądź współautorem bloga!

Jeśli znasz interesujące fakty z życia naszej uczelni lub szkół wyższych w Polsce podziel się tą informacją z innymi. Wyślij mi swój tekst na podany adres internetowy, zamieszczę go niezwłocznie na blogu.Zapraszam Czytelników bloga do nadsyłania informacji dotyczących osiągnięć i sukcesów pracowników lub absolwentów naszej Uczelni. Mogłyby to być krótkie "newsy" lub nieco dłuższe teksty na podany adres poczty elektronicznej.

Zachęcam do podpisywania wypowiedzi przez jej autora; przy braku takiej zgody list opublikuję anonimowo niemniej proszę o dane autora do mojej wiadomości.

sobota, 31 marca 2012

Dziś zmarł jeden z najwybitniejszych Profesorów w historii naszej uczelni, Profesor Kornel Gibiński. Odszedł wybitny człowiek, wspaniały lekarz, nauczyciel wielu pokoleń studentów i lekarzy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Panie Profesorze, to dobrze, że Pan o takich sprawach pamięta w natłoku wydarzeń, dziękuję w imieniu wielu osób

zph pisze...

Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

Lekarz_CSK pisze...

"Lekarze widzą chore organy, komórki, ale nie widzą człowieka. Zaczęliśmy leczyć śmierć, a to nonsens, bo śmierci się nie uleczy. Ludzie są mądrzy i wiedzą, że muszą umrzeć. Ratować trzeba od choroby."
Odchodzą od nas twórcy polskiej medycyny. To z jednej strony smutne, ale z drugiej - bardzo mobilizujące. Oni postawili nam poprzeczkę bardzo wysoko, a my musimy zrobić wszystko, żeby udało nam się ją przeskoczyć.