25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

wtorek, 31 stycznia 2012

Rozmowa z Profesorem Pacholskim, byłym rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,11040302,Prof__Pacholski__Polskie_uczelnie_nie_sa_jak_firmy.html

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dziękuję za to podsumowanie stycznia. Całkowicie się z nim zgadzam. A swoją drogą, kto pozwolił sieroniowi na to wystąpienie? Jestem zresztą przekonany, że takich obciachów z jego strony będzie więcej. Idę o zakład z każdym, że ten pan takiej weryfikacji RW się nie podda. Już z pewnością ma zaplanowane inne manipulacje. Taka jest cała jego droga zawodowa i w mojej opinii jest to wyjątkowo zły i pewny siebie człowiek. Z pozoru fajny gość, ale głębiej to... Jeśli Nam się nie podoba to, co jest-wybierzmy Sieronia. To dopiero będzie heca. A swoją drogą, to ciągle się zastanawiam, jak to jest? Były Rektor Wilczok i Dyrektor Sałaniewski mają sprawy karne, a ówczesny prorektor ds. nauki sieroń startuje na Rektora? SUM-u. Buta czy głupota? I żeby było jasne, piszę to wyłącznie z troski o przyszłość SUM-u i swoją.